У Болгарії 10 тисяч людей померли через допущені під час вакцинації населення від COVID-19 помилки, зокрема неправильні пріоритети влади.

Про це заявив міністр охорони здоров'я країни Стойчо Кацаров, пише "Труд".

"Болгарія зробила серйозні помилки у вакцинації. Серед них - переговори щодо вакцин і неправильні пріоритети. Ця помилка коштувала 10 тисяч життів", - вказав очільник болгарського МОЗ.

У Болгарії через помилки під час COVID-вакцинації померли 10 тисяч людей

Перша "велика помилка", переконаний Кацаров, пов'язана з переговорами щодо препаратів від коронавірусу. Так, уряд країни надав пріоритет угоді з компанією AstraZeneca, знехтувавши іншими виробниками.

"З цієї причини на початку січня, через пізню реєстрацію вакцини і через обмежене використання Pfizer, у Болгарії залишилася невелика кількість вакцин", - пояснив міністр.

Він додав, що у січні першу дозу вакцини від COVID-19 отримали трохи більше 30 тисяч болгар, а в лютому щеплення зробили 172 тисячі жителів країни, в якій проживають сім мільйонів людей. 

Ще однією помилкою, на переконання Кацарова, було те, що Болгарія надто пізно (у травні) надала пріоритет найбільш вразливій групі, зокрема людям старше 60 років і пацієнтам з хронічними захворюваннями.

"Це велика помилка, тому що понад 80% смертей від COVID-19 припадають на людей старше 60 років. В усіх країнах, окрім Болгарії, пріоритет надавався людям похилого віку. Коли ви вакцинуєте літніх людей, ви не лише скорочуєте поширення вірусу, але і знижуєте смертність", - висловився очільник болгарського МОЗ.

Загалом близько 50 тисяч людей, які працюють в секторі охорони здоров'я Болгарії, були вакциновані на першому етапі вакцинації. Ще понад 30 тисяч громадян щепилися на другому етапі.

"Болгарія пожертвувала старшим поколінням. Впродовж п'яти місяців ми вакцинували в основному молодих і активних людей. Ми зробили імунізацію спортсменів, мобільні групи були відправлені в різні компанії. Процес захисту найбільш вразливих груп був повністю припинений", - розповів він.

Третьою помилкою міністр охорони здоров'я назвав погану логістику.

Як повідомлялося, у світі кількість померлих від COVID-19 у період від 19 до 25 липня склала 69 тисяч осіб та зросла на 21% проти попереднього тижня.

Джерело