У світі кількість померлих від COVID-19 у період від 19 до 25 липня склала 69 тисяч осіб та зросла на 21% проти попереднього тижня.

Про це в середу, 28 липня, повідомила Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ).

Загалом від початку пандемії від викликаного коронавірусом захворювання померли понад чотири мільйони людей.

Кількість смертей від коронавірусу у світі зросла на 21% - ВООЗ

Утім, експерти ВООЗ відзначають, що не всі інфіковані коронавірусом померлі потрапляють до їхньої статистики, адже багато з них мали важкі попередні захворювання.

Окрім того, за тиждень 19-25 липня у світі зареєстрували 3,8 мільйона випадків зараження COVID-19, що на 8% більше, ніж попереднього тижня.

Загалом від початку пандемії зафіксовано майже 194 мільйони інфікувань.

Також у ВООЗ оприлюднили результати досліджень щодо ефективності схвалених організацією вакцин від коронавірусу: Astrazeneca, Johnson&Johnson, Moderna, Pfizer/Biontech, Sinovac та Sinopharm.

Зазначається, що ефективність понад 80% демонструють вакцини Astrazeneca, Moderna, Pfizer/Biontech і Sinovac. А препарати Astrazeneca та Pfizer/Biontech значно знижують ймовірність важкого перебігу хвороби у разі інфікування більш заразним COVID-штамом "Дельта".

Раніше експерти США заявили, що навіть повністю вакциновані від COVID-19 люди можуть передавати вперше виявлений в Індії штам коронавірусу "Дельта" і наражати на небезпеку дітей, осіб з ослабленим імунітетом і нещеплених загалом.

Джерело