Четверо людей загинуло в авіакатастрофі на Прикарпатті — у Коломийському районі легкомоторний літак упав на приватний житловий будинок і загорівся. Пілот та троє пасажирів, які були на облавку, загинули одразу. Люди, що були в будинку, врятувалися. Вони встигли вибігти в останній момент.

Про це йдеться 28 липня у сюжеті ТСН.19:30.

Ворота до подвір’я, де на будинок впав літак, щільно зачинені. На згарищі зараз працюють слідчі та експерти, тож сторонніх туди не пускають.

Авіакатастрофа на Прикарпатті: загиблий пілот разом з ведучим Дмитром Комаровим встановлював рекорд України

Відомо, що 4-місний легкомоторний спортивний літак злетів із коломийського аеродрому малої авіації — це зовсім близько від Шепарівців, де власне впав.

Загинули усі, хто був на борту. Це 3 пасажирів та пілот. Пасажири, за попередньою офіційною інформацією поліції, іноземці.

Натомість неофіційні джерела, зокрема у своєму Телеграм-каналі "Об’єднана єврейська громада України" повідомила: це громадяни США, хасиди, які приїхали на Коломийщину на відпочинок.

Як повідомляє The Jerusalem Post, загиблими студентами з США виявилися Аврохом Фромовіц з Монсі, Лазер Брилл з Вільямсбургу та Герші Вайс з Лондона.

У момент падіння літака у житловому будинку, на який він впав, були люди. Почувши гуркіт, вони дивом встигли вискочити надвір. Господар каже: літак спершу зачепив дах сусідньої хати, а потім врізавшись у їхній будинок, вибухнув.

Будинок сильно вигорів. У селян знищені речі. Жити, кажуть, там зараз неможливо. А в людей, які були на облавку, шансів вижити, припускають надзвичайники, не було.

"Є попередня інформація, що баки були заповнені паливом. Можливо, це призвело до такої інтенсивної пожежі — літак було знищено, тільки залишився двигун і тіла загиблих", — розповів начальник ГУ ДСНС в Івано-Франківській області Володимир Чернецький.

А очевидці розповідають, що за лічені хвилини перед катастрофою літак виконував у повітрі фігури вищого пілотажу, і начебто низько над землею.

Інші очевидці встигли зняти момент падіння літака. На місці катастрофи зараз працюють рятувальники і поліція. Спеціальна комісія з’ясовує, чому саме впав літак.

За штурвалом був Ігор Табанюк, власник коломийського аеродрому, дуже досвідчений пілот, військовий льотчик з 40-річним стажем.

Цей політ він виконував на своєму легкомоторному літаку словацького виробництва. Борт був випущений 5 років тому. Літак розвиває швидкість до 280-ти кілометрів за годину і, за словами фахівців, є дуже маневреним та надійним у керуванні.

Для великої кількості українських авіаторів Ігор Табанюк став учителем та наставником. Літав багато і в різних умовах. А ще з легкістю виконував надскладні польоти. Табанюк вчив літати і нашого Олександра Загородного.

Два роки тому Табанюк разом з Дмитром Комаровим встановив рекорд України. Тоді за 3 дні вони облетіли всю країну по периметру і здійснили 33 посадки. А вже сьогодні телеведучий каналу 1+1 ледь підбирає слова.

"Ігор був не просто пілотом, він був моїм другом, професіонал найвищого класу, один з кращих пілотів України. Це величезна втрата для всієї української авіації, для Коломиї, для всієї України", — сказав Комаров.

Зараз найважче дружині Оксані, у 2013 році вона під час авіакатастрофи втратила сина Дениса, сьогодні — чоловіка. Багато років тому вона витягла свого Ігоря фактично з того світу. Табанюк упав в глибоку ущелину у Гімалаях — склалося крило параплана. Рятувальники на 3 добу припинили пошуки, але не Оксана, вона виняйняла приватного пілота, вони цілими днями, здавалося безцільно літали у тому районі і таки відшукали Ігоря, поламаного, хворого, виснаженого, але живого. Табанюк відновив аеродром у Коломиї, створив льотну школу, щороку проводив авіафестиваль.

Останніми роками конкуренти та кілька пілотів, яких Табанюк навчив літати, намагалися відібрати у нього Коломийський аеродром. Це його гнітило, але завжди казав, у польоті забуває про всі проблеми.

Нагадаємо, 28 липня поблизу села Шепарівці Коломийського району впав легкомоторний спортивний літак на приватний житловий будинок. Після падіння літак загорівся, загинули 4 особи. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело