Під час літніх Олімпійських ігор-2020 у Токіо, кореспонденти Суспільного Запоріжжя зустрілись із чемпіонкою Сеульської Олімпіади-88 Ольгою Стражевою, яка поділилась враженнями від виступів українців в Японії. Крім того, директорка обласної спеціалізованої спортивної дитячо-юнацької школи олімпійського резерву “Металург” зі спортивної гімнастики розповіла про складнощі у підготовці професійних спортсменок.

Попри літні канікули вихованців школи олімпійського резерву, Ольга Стражева знаходить час, аби відвідати тренувальну базу гімнастів, яка розташована у спортивному комплексі Запорізького Національного університету. Каже: до початку нового навчального року потрібно стежити за станом спортивного інвентарю.

" Цей місток іще з моменту, коли школа була у легкоатлетичному манежі у нас. Десь із 90 років. Тут все застаріло у технічному плані. Дітей у нас багато — майже сто дівчат тренується, тому все потрібно постійно ремонтувати", — каже директорка.

Олімпійська чемпіонка пригадує, як у п'ятирічному віці вперше спробувала себе у спортивній гімнастиці:

" Це, завдяки, напевно, моєму першому тренерові, який прийшов до дитячого садочка відбирати діточок до себе у групу. Мені тоді було п'ять рочків. Відібрав мене тому, що я була худесенька. Потім тренер порадився з батьками. Вони порадилися з лікарем, який своєю чергою сказав, що для мого здоров'я це буде дуже корисно. Ось із того часу минуло понад 40 років. Ніколи щодо цього не шкодувала".

Олімпійський тріумф для Ольги Стражевої припав на 1988 рік. Запоріжанка виступала у Сеулі. Тоді у складі радянської збірної у командних змаганнях їй, попри травму, вдалося отримати золото тієї Олімпіади.

" Ось медаль. Цінніше за неї у спорті нічого немає. Є деякі спортсмени, які потім продають свої медалі, але я ніколи так не зроблю, адже визначити еквівалент її грошима я не можу".

Завершити спортивну кар'єру запоріжанка вирішила у 1998 році після виступу на чемпіонаті світу, де здобула золото та дві бронзи. Нині Ольга Стражева стежить за перебігом подій Олімпіади у Токіо. Розповідає, що три Олімпіади поспіль українські гімнастки не потрапляють до її фіналу. Проблему вбачає в тому, що бракує тренерських кадрів та фінансування.

"У нас щороку не тільки у спортивній гімнастиці, а й в інших видах, все менше і менше виїжджають спортсменів на Олімпійські ігри. Це про що свідчить? Тренуватися ніде, підвищувати майстерність ніде і багато спортсменів виїжджають виступати за інші країни. Це дуже боляче".

За словами Олімпійської чемпіонки 1988 року, загальна ситуація з занепадом спортивної галузі має врегулюватись завдяки державній підтримці, адже фінансування на місцях важко назвати «бюджетом розвитку».

" Нам потрібен окремий спортивний зал, аби він був тільки для гімнастики. Обладнати його сучасно і згодом, за кілька років, тоді варто очікувати на якийсь прогрес у результатах. Інакше — ніяк".

За словами Ольги Стражевої, з початку вересня у дитячо-юнацькій школі олімпійського резерву «Металург» знову розпочнеться відбір на секції спортивної гімнастики серед дівчат віком від п'яти років. Заняття — безоплатні.

Читайте також: 17-річний український гімнаст Ковтун - у топ-11 багатоборства на Олімпіаді

Джерело