До Всесвітнього дня боротьби з гепатитами на Привокзальній площі Одеси безкоштовно тестували на гепатит, сифіліс та ВІЛ. До участі в акції долучилася 31 людина, розповіла Суспільному речниця обласного Центру громадського здоров’я Ганна Лєснікова.

За її словами, у двох людей, які пройшли обстеження, виявили ВІЛ, у дев'ятьох – гепатит С, та ще в однієї людини – гепатит В. Лєснікова зазначила, що показники захворюваності на гепатит С в Одеській області вдвічі перевищують середні по країні.

"Більшість українців, які хворіють на гепатит С, не знають про свій статус. Статистичні дані по Одеській області – це приблизно 200 осіб на 100 тисяч. Тобто ми маємо 5200 виявлених хворих на гепатит С, але ще є багато тих, хто не знає про хворобу", – поділилася Ганна Лєснікова.

Представниця інфекційної лікарні Анжела розповіла, що тестування проводили анонімно.

"Ми не записуємо прізвище. Ми питаємо лише початкові літери. З’ясовуємо рік народження. Потім люди приходять за номером і отримують результат через 15 хвилин", – пояснила медсестра.

Організаторами заходу виступили благодійна організація "100% життя", Центр громадського здоров’я, громадські організації "Хвиля" та "Союз антинаркотичних спільнот Одеси".

За словами керівниці благодійної організації "100% життя" Алли Ходак, більшість людей боїться дізнатися про діагноз ВІЛ та гепатит, тому відмовляються від тестування.

"Це питання життя й смерті. Якщо дізнатись, то можна одразу почати лікування, яке безкоштовне. Якщо ми говоримо про гепатит В, то від нього лікування немає, але є препарати, які пригнічують вірус. При цьому можна зробити три вакцини і не інфікуватись гепатитом В", – зауважила Ходак.

На акції також був представник організації "Прожектор", яка надає хворим юридичну та психологічну допомогу.

"Ми надаємо послуги юристів та психологів тим людям, які зіштовхнулись з дискримінацією. Зокрема це люди, які живуть з ВІЛ та гепатитами. Є такі запити, коли люди не можуть або не знають, як правильно юридично отримати препарати. Наприклад, з гепатиту С в нас зараз три запити, коли люди не можуть отримати препарат, бо існує черга і перевага надається людям, які живуть з ВІЛ", – поділився Олексій Лосинець.

Серед тих, хто прийшов здати тест на ВІЛ та гепатити, – Андрій Тріскач. За словами чоловіка, він перевіряється раз на півроку.

"Я вважаю, що кожна людина має знати про свої захворювання. Це важливо, щоб якось лікуватись та підтримувати своє життя. На мою думку, з будь-якою хворобою можна боротися і жити. Тому закликаю людей проходити тестування, приходити на такі акції, пропагувати таке", – наголосив Тріскач.

Читайте також Всесвітній день боротьби з гепатитом: як виявити та запобігти хворобі "Це не лікування, а схема". Що буде з ліками для хворих на ВІЛ, туберкульоз, гепатит В Одесі розпочався тиждень тестування на ВІЛ та гепатити

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

Джерело