Із нового навчального року вісім шкіл у Полтаві стануть гімназіями. Це означає, що вони навчатимуть дітей лише до 9-го класу включно. Ці зміни – згідно з новим законом "Про повну загальну середню освіту", повідомила Суспільному керівниця міського управління освіти Оксана Трибрат.

Це стосується 7-ї, 8-ї, 12-ї, 15-ї та 18-ї школи, а ще закладів номер 25, 35 та 36. Після 9-го класу діти можуть продовжити навчання у закладах професійно-технічної освіти або в інших школах, каже Оксана Трибрат.

"Заклад освіти № 15 і 35 – ці дві школи ніколи не набирали старших класів тому, що вони функціонували, як школи першого–другого ступенів, вони просто змінюють свою назву. Інші шість шкіл іще з 1-го вересня 2020-го року припинили набір до 10 класів. Цього року вони випустили 11-класників і таким чином готові були перейти до статусу гімназії. Відповідно до Закону України "Про освіту" та Закону України "Про повну загальну середню освіту", − говорить керівниця управління освіти Полтавської міськради Оксана Трибрат.

Вісім шкіл Полтави з вересня не навчатимуть старшокласників

"Учителів ми не скорочуємо. Годину у когось було трішки більше, у когось трішки менше, поділилися між собою. Плюс –у нашій школі є інклюзивне навчання. От учителям ми тепер довантажуємо як асистентам в інклюзивних класах. Навантаження не змінюється. Єдине – ми можемо набирати освітні програми, наприклад, профільне вивчення певних предметів", − говорить директор полтавської школи № 7 Іван Єзерський.

Згідно із законом "Про повну загальну середню освіту", який ухвалили торік, на Полтавщині із 2024-го реорганізують навчальні заклади. В області має окремо запрацювати початкова школа для учнів від першого до четвертого класу, гімназії – для середніх класів, а ще ліцеї – для старшокласників.

Читайте також: На Полтавщині для школярів будують спорткомплекс за 15 мільйонів гривень

Джерело