Станом на 28 липня на території України зареєстровані 17 випадків інфікування збудником COVID-19 штаму "Дельта".

Про це під час пресконференції повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін. За його словами, основні випадки захворювання фіксуються у Києві та на Закарпатті.

"Переважна більшість громадян які хворі на дельта-штам перебували у Російській Федерації", – зазначив посадовець.

В Україні виявлені 17 випадків штаму COVID-19

Він додав, що дані, отримані від інших країн, свідчать про те, що, штам "Дельта" поширюється вдвічі швидше за штам "Альфа".

"Підвищена сама швидкість поширення цього штаму оцінюється рівно у 2 рази швидше ніж штам "Альфа". За останній місяць по багатьох державах із 18%, які раніше займав штам "Дельта", цей відсоток виріс до 85%", – пояснив Кузін.

Як зазначив посадовець, попередні дані також свідчать про тяжчий перебіг захворювання у випадку інфікування цим штамом. Окрім того, існує припущення, що зі штамом "Дельта" пов’язаний підвищений ризик повторного інфікування.

"Зараз ще збирається інформація по тому, наскільки цей важкий перебіг можна виміряти або якісь конкретні цифри надати. Попередньо у 2,6 раза зростає потреба в палатах інтенсивного лікування, госпіталізації, надання заходів інтенсивного медичного втручання. Зараз неможливо з впевненістю сказати, що цей штам призводить до вищого показника летальності", – зауважив він.

Кузін наголосив, що попри дані про нижчу ефективність вакцини проти штаму "Дельта", щеплення значно знижує ризик тяжкого перебігу захворювання чи смерті.

Як повідомлялося раніше, Кабмін планує запровадити нові правила перетину кордону через поширення штаму "Дельта". Зокрема, невакциновані українці чи іноземці, які в'їжджають з території Росії або Індії, підлягатимуть обов'язковій самоізоляції.

Що відомо За добу 27 липня в Україні зафіксували 717 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19, одужали від хвороби 459 осіб. Загалом з початку пандемії виявили понад 2,25 млн випадків. В Україні стартував п'ятий етап вакцинації від COVID-19. Вакцинуватись від коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні можуть всі громадяни, старші 18 років, а також іноземці з посвідками на проживання або які отримали статус біженця. Водночас реєструватися у чергу на отримання щеплення через "Дію" вже не потрібно. Україна належить до країн із високим ризиком затяжного формування колективного імунітету і може набути його лише у 2023 році. Це пов'язано з дефіцитом вакцин і низькими темпами вакцинації. У Національній академії наук вважають, що ситуація із захворюваністю на COVID-19 в Україні найближчим часом може стрімко погіршитись на тлі зростання основних епідеміологічних показників. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, до кінця року Україна отримає додатково понад 47 мільйонів доз вакцини від COVID-19. Компанія Pfizer заявила, що після щеплення третьою дозою їхнього препарату, кількість антитіл проти штаму коронавірусу "Дельта" збільшується у п'ять разів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело