Вірусними гепатитами нині хворіють близько шести тисяч людей на Полтавщині. Це запалення печінки. З початку року вилікували майже п’ять сотень хворих. Препаратів для лікування достатньо і вони безкоштовні. А протестувати пацієнтів можуть, зокрема, сімейні лікарі, про це розповіла позаштатна інфекціоністка обласного департаменту охорони здоров’я Лідія Войтенко.

Нині відомо більш як п'ять видів гепатитів. Найпоширеніші – А, B, C, D та E, каже інфекціоністка Лідія Войтенко. Гепатит A, зокрема, передається через брудну воду або продукти. B та С – через кров, статевим шляхом або ж від матері до дитини. А ще є ймовірність заразитися через нестерильні медичні чи інші інструменти. У групі ризику, зокрема, – ВІЛ-інфіковані та наркозалежні, — говорить лікарка.

"Це захворювання, яке протікає декілька місяців, років. І воно безсимптомно протікає. І потім воно виходить у хронічну форму захворювання, переходить в цироз і, на жаль, навіть у рак печінки", – говорить позаштатний інфекціоніст обласного Департаменту охорони здоров’я Лідія Войтенко.

На Полтавщині гепатит С має понад 3 тисячі людей

Полтавка Олена Шевченко просить не показувати її обличчя. Понад рік тому жінка захворіла на гепатит С. Хворобу виявила, коли вирішила обстежитись, бо жила з наркозалежним чоловіком.

"Я дуже втомлювалася, боліли ноги, суглоби почали боліти. Зараз цього у мене немає. Бувала нудота.Симптоми непомітні, але вони дуже серйозні. І захворювання дуже серйозне", – говорить полтавка Олена Шевченко.

Лікувалася жінка три місяці. Препарати, каже, отримувала безкоштовно в обласному центрі боротьби зі СНІДом.

"При лікуванні необхідно дотримуватися дієти, протипоказаний алкоголь, пити побільше води. Я під наглядом лікарів постійно здавала аналізи. І я легко пройшла це лікування",– говорить полтавка Олена Шевченко.

На Полтавщині гепатитами хворіють близько шести тисяч людей. Більша частина з них мають гепатит C, розповідає Лідія Войтенко.

"Нам дуже спростили схеми обстеження пацієнтів. Раніше вони були дороговартісні. Ми обстежували одне, друге, третє. Зараз ми можемо мати лише ПЛР і РНК-позитивний чинник. Тобто, ми повинні бачити, що наш вірус розмножується. І ми цих пацієнтів забираємо на терапію безкоштовну. Зараз в області противірусних препаратів прямої дії достатня кількість",– говорить позаштатний інфекціоніст обласного Департаменту охорони здоров’я Лідія Войтенко.

Тестують та лікують хворих на гепатити, зокрема, і в обласному центрі боротьби зі СНІДом. Від початку року для пацієнтів у закладі видали понад три сотні курсів лікування, каже Анна Міщенко.

"У нас є база тих людей, які інфіковані вірусним гепатитом С. Усім цим клієнтам, пацієнтам було запропоновано дообстежитись і пройти підготовку для початку лікування. Станом на 1 липня уже 149 людей завершили лікування, 55 отримують", — говорить лікарка-інфекціоністка, завідувачка відділення обласного центру профілактики та боротьби з ВІЛ-СНІД Анна Міщенко.

Нагадаємо, Всесвітній день боротьби з гепатитами відзначають 28 липня. Це роблять щорічно, починаючи від 2008-го.

Джерело