В Закарпатській обласній лікарні на обліку перебувають 1805 хворих на гепатит. Про це на брифінгу розповів директор лікарні Михайло Поляк. За його словами, за 6 місяців 2021 року зареєстрували 40 випадків інфікування вірусними гепатитами. Торік за такий період виявили 94 випадки. 28 серпня відзначають Всесвітній день боротьби з гепатитом.

Андрій Дем’яненко перехворів на гепатит С. Каже: вилікувався за три місяці.

"Шляхи передачі вірусного гепатиту С подібні до ВІЛ-інфекції. Вони передаються таким же чином: статевим шляхом, через кров, від мами до дитини. Спочатку нічого не болить, потім стан хворого погіршується з часом. Це буде стомлюваність, біль в підребер’ї, втрата ваги, втрата апетиту, нервозність. Перш за все, треба прислухатися до лікарів. Лікарі будуть говорити, що робити далі. Люди сьогодні безкоштовно навіть можуть вилікувати гепатит С", — розповів Андрій Дем’яненко.

1805 хворих на гепатит перебувають на обліку в Закарпатській обласній лікарні

Обстеження на всі вірусні гепатити – А, В, С, Д і М безкоштовно роблять в обласній інфекційній лікарні, розповів її директор Михайло Поляк. Наразі в закладі на обліку – 1805 хворих для лікування отримують ліки безкоштовно.

"Із них на хронічний вірусний гепатит – 839, хронічний вірусний гепатит С – 966, хронічний гепатит В+Дельта – 82 хворих, хронічний гепатит В+С – 40 хворих і хронічний гепатит В+Дельта+С – 5 хворих. В Обласній клінічній інфекційній лікарні працює Центр лабораторний прийом, де можна звернутися будь-якій людині, чи за направленням сімейного лікаря. Ми консультуємо, обстежуємо з понеділка до п’ятниці до 15 години. Тут регулярно можна проконсультуватися в лікаря щодо проблем із вірусним гепатитом", — розповів Михайло Поляк.

Директорка Обласного центру громадського здоров’я Вікторія Білак-Лук’янчук розповіла: Від гепатиту В є вакцина. Вона дає імунітет до 30 років.

"Вірус, перебуваючи в організмі людини, довгий час не видає себе ніяким чином, тобто людина інфікована, певні процеси запускаються в організмі, людина стає джерелом інфікування для інших людей, не знаючи про це, і таким чином йде неконтрольоване поширення вірусу. Лікування від гепатиту є, але ілюмінувати повністю і вилучити інфекційний ген з організму неможливо. На жаль, вакцинації від гепатиту С сьогодні ми не маємо, але існують ефективні ліки, які дозволяють за достатньо короткий термін – 3-6 місяців – ілюмінувати збудника, тобто людина повністю виліковується від цієї проблеми", — розповіла Вікторія Білак-Лук’янчук.

"У гарантований пакет послуг надання первинної медичної допомоги входить скринінгове тестування швидкими тестами на гепатити В і С. У кожній амбулаторії в кожного сімейного лікаря ці тести є. Ми активно тестуємо, або за зверненням самого пацієнта, що він бажає протестуватися, або за показами лікаря, тобто лікар визначає, що даного пацієнта треба протестувати на гепатити В і С", — розповіла головна сімейна лікарка Ужгорода Тетяна Козак.

Тест на виявлення вірусу гепатиту в організмі можна зробити у свого сімейного лікаря.

Читайте також

Торгівля людьми на Закарпатті: куди звертатися, якщо стали жертвою

Джерело