Решетилівський майстер Сергій Вуйко із дерева та бетону створює вироби для дому і подвір’я. Це млини, фортеці, башти, будинки, а також кухлі, декоративні пеньки та інше. У роботі використовує клей, шліфувальну машинку, секатори та шпателі. Таке хобі у чоловіка з’явилося рік тому. На нього, каже, надихнула онука.

Із картону, бамбукових шпажок, паперу та спеціального матеріалу – полістеролу – Сергій Вуйко із Решетилівки створює фігуру маяка.

"Десь у середньому чотири упаковки шпажок, десять паличок силікону і мінімум 400 грамів клею ПВА. Під низом – картон. Сформована форма, обклеєна чорним папером, щоб шви красиві були. Беру щіточку, мажу, кожен шматочок кладу", − говорить майстер Сергій Вуйко.

Із таких же матеріалів виготовляє млини, будинки та фортеці. Цим займається близько року. Свій перший будинок із дерева, каже, створив для онуки.

Млини, фортеці та будинки: майстер із Полтавщини Сергій Вуйко створює вироби з дерева та бетону "Ходить на художній гурток, дала малюнок. Звичайно, він не такий крутий. Дитина, що ви хочете. "Чи зробите мені, діду, отаке?". Ну от я і спробував. Все з дерева, кожна паличка різалась, клеїлась", − розповідає Сергій Вуйко.

Вироби з дерева Сергій Вуйко скріплює силіконовим клеєм та ПВА. А ще в роботі використовує, зокрема, секатори та шліфувальний набір.

Крім дерева, Сергій Вуйко робить фігури з бетону. Це переважно посуд або вироби для декору подвір’я.

"Формується форма, кругла. Стягую. Рукавички. І обтягую розчином. Воно десь добу постояло, застигло, і тоді по цьому бетону малюю, вирізаю", − каже майстер.

Деталі майстер вирізає шпателем. Одночасно може працювати над кількома виробами.

"Щоб зробити оці ободки, вікна, по-новому накладаю розчин – ще шаром міліметрів 5-6 у середньому. І теж все вирізаю. Тоді все ґрунтується і розфарбовується. Найголовніше – посидючість. І все. І руки, щоб були", − говорить майстер.

Джерело