28 липня віряни та церква вшановують пам'ять рiвноапостольного великого князя Володимира, у хрещеннi Василiя, мучеників Кирика й Улити, мученика Авудима, преподобного Іова Угольського та День хрещення Київської Руси-України. Триває літургія святителя Йоана Золотоустого.

28 липня: церковне свято 

День Хрещення Київської Русі — України — державна пам'ятна дата в Україні на честь Хрещення Русі, що відзначається щорічно 28 липня — у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира.

Народні прикмети, обряди і звичаї 28 липня

Державне свято встановлене в Україні в рамках святкування 1020-річчя Хрещення Київської Русі згідно з Указом Президента України Віктора Ющенка від 25 липня 2008 року № 668/2008 "Про День хрещення Київської Русі-України"

28 липня: українські народні прикмети

Якщо влітку цвіте багато дикої моркви, то наступна зима буде теплою.

Якщо на сосні багато шишок добре вродить ячмінь.

Жаркий липень, то і грудень буде морозяний.

Яке літо, така й зима, літо неспокійне - зима з заметілями.

Літо з грозами - зима зі снігом і морозами.

 

28 липня: що не можна робити 

займатися роботою по дому;

займатися фізичною працею;

свариться;

ображатися;

лихословити;

переїдати;

зловживати алкоголем. 

28 липня: народні звичаї

Раніше у народі цей день називали Володимир Красне Сонечко, Кирик і Улита, Кириків день, Кирики-мокродірики тощо. 

У більшості випадків цей день був дощовим, звідси і походить назва "Кирики-мокродірики". Якщо ж день був сонячним, то казали: «На Володимира Красне Сонечко сонце червоніше світить». Також Улита вважається жіночою заступницею, тому в день її вшанування жінкам належало більше відпочивати.

28 липня: що варто робити

За повір’ям, у Кириків день над стернею полудниці літають, день мороки плутають. Полудниці – це польові духи, що втілюють сонячний удар. Їх уявляли у вигляді дівчат в білому вбранні з довгим волоссям або у вигляді баби, яка переслідує тих, хто в полі працює. Міфічна істота могла завдати чимало шкоди. Людей, які працюють в полудень, полудниця карала.

Джерело