27 липня у Попільнянській громаді рятувальники обласного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій перевіряли готовність місцевих сільгосппідприємств до безпечного проведення жнив. Пресофіцер обласного управління ДСНС Ярослав Мельник розповів Суспільному, що впродовж місяця такі перевірки проведуть у всіх громадах Житомирщини.

На території Попільнянської громади є 14 великих господарств, які займають значні території – це може загрожувати безпеці хлібних масивів, говорить інспектор Попільнянської громади обласного управління ДСНС Юрій Татарчук.

На полі поблизу села Сокільча комбайнери збирають цьогорічний урожай ячменю.

Безпечні жнива: на Житомирщині рятувальники пішли в рейд полями

Фермер Віталій Лозенко каже: інструктаж із протипожежної безпеки людям, котрі працюють з технікою, проводить щоранку.

"На поле вивозиться техніка, у нас є пожежний автомобіль, плуг. Також ми залучаємо великі вогнегасники для того, щоб можна було оперативно впливати на ситуацію, якщо щось станеться", – розповідає фермер.

Рятувальники вийшли на поля, аби перевірити, чи забезпечені комбайни необхідними протипожежними засобами.

"У мене все є – ось вода у двох двадцятилітрових бутлях, ось лопати", – каже комбайнер Віктор Ротарь.

Пресофіцер обласного управління ДСНС Ярослав Мельник говорить, що впродовж місяця такі перевірки проведуть у всіх громадах Житомирщини. За його словами, під час жнивної кампанії 2020 року в Україні трапилося більше 40 пожеж на хлібних масивах, 1 пожежа – в місцях зберігання та переробки зернових, 3 – в місцях зберігання грубих кормів. Загальна сума прямих матеріальних збитків склала понад 4 мільйони гривень.

Що стосується Житомирщини, то цьогоріч 17 липня рятувальники загасили займання пшениці на полі у селі Броники на Звягельщині, а 26 липня через необережне поводження з вогнем у селі Малосілка на Бердичівщині горіла стерня на площі 2 гектари.

"Небезпека виникнення пожеж під час збирання зернових визначається технічними та технологічними причинами – іскри випускних труб автотехніки, намотування соломи на деталі, що крутяться, попадання соломи на нагріті частини автотехніки, зернова пилюка, самозаймання сіна, силосу або соняшникового жмиху та порушення правил пожежної безпеки обслуговуючим персоналом", – каже Ярослав Мельник.

Техніка, задіяна на збиранні врожаю, має бути забезпечена первинними засобами пожежегасіння, а зерносклади та сіносховища повинні мати блискавкозахист. Кожен працівник агропідприємства має знати порядок дій на випадок виникнення пожежі і вміти користуватися вогнегасниками. А ще, додає Ярослав Мельник, не можна палити або користуватися відкритим вогнем поблизу хлібних і лісових масивів.

Джерело