Мешканка будинку в Ужгороді Ґражина Бохорська проти зведення багатоповерхівки перед її приватною територією. За її словами, там порушили будівельні норми.

Жінка живе у приватному будинку на вулиці Собранецькій в Ужгороді 15 років. Цьогоріч у червні перед її домом, почали підготовчі будівельні роботи. "Один із найголовніших моментів — я переживаю, що з’їде моя огорожа разом із гаражем. Другий момент, що це висотна будівля — 17, 5 метрів і вона буде вища на кілька метрів від мого будинку — повністю закриє мені. Це сонячна сторона. Коли ми придбали цю ділянку й підписали межі з банком, то тут була одноповерхова споруда і не передбачалося висотних будинків. Я з забудовником межі не погоджувала. Наскільки мені відомо, вони порушили конфігурацію цієї ділянки", — розповіла жінка.

Ґражина Бохорська пояснює, що забудовник впритул буде проходити біля її паркану. "Я не до одного архітектора підходила, не до одного конструктора підходила і показувала, що ця огорожа практично десь метр у землі, десь 40 сантиметрів. Усі кажуть, що ми стаємо в таку небезпеку самого зсуву, як зсунулася тут ціла дорога разом із моєю комунікацією. От дорога довжиною 10 метрів, шириною 3 метри з’їхала в цю яму".

Ужгородка проти будівництва багатоповерхівки на сусідній ділянці. В чому причина та що каже замовник Всі норми дотримані, — власник ділянки

Власник ділянки Іван Тегза Суспільному ситуацію прокоментував так: "Вона не захотіла погоджувати межі, її тому погодила комісія, яка працює при міській раді. Проєкт був на експертизі. Його погодила державна експертиза. І не викликає сумніву, що він виконаний згідно державних будівельних норм. З точки будівельної, там точно все в порядку. Я вільно розпоряджаюся в країні своєю територією", — розповів Іван Тегза.

Головний архітектор Ужгорода Олег Боршовський повідомив: цю ділянку на вулиці Собранецькій придбали у 2018 році. Роботи розпочали цьогоріч. За його словами, на місце 26 липня виїжджала комісія. Міська інспекція державного будівельного контролю направила лист до генпідрядника.

"Було написано терміново зробити всі заходи щодо укріплення котловану, щоб не було зсуву. Згідно генерального плану Ужгорода — це є банк, там де вони ведуть будівництво. Банк — це громадська установа. Новий власник купив сам об’єкт банку і сама земельна ділянка не була змінена. Згідно історико-культурного опорного плану і детального плану, там передбачено не більше 5 поверхів. У містобудівних умовах і обмеженнях ми зазначили 17, 5 метрів", — каже Олег Боршовський.

Інспекція до кінця тижня, за словами Олега Боршовського, перевірить чи генпідрядник виконав вимоги щодо будівництва, які вона зазначила в листі.

Читайте нас у Telegram та Viber

Джерело