У селі Вишняки Хорольської громади під час святкування Дня військово-морського флоту ймовірно використовували прапори із забороненими символами радянського періоду. Про фотографії зі свята, які опублікував у Facebook Хорольський міський голова, повідомили правоохоронцям. Про це розповів Суспільному речник поліції Полтавщини Юрій Сулаєв.

26 липня на своїй сторінці у соціальній мережі Хорольський міський голова Сергій Волошин виклав допис про святкування Дня військово-морського флоту, яке відбулося 25 липня. На фотографіях учасники заходу тримають у руках прапори із символами Радянського Союзу.

На Полтавщині перевіряють законність використання радянської символіки

Допис про святкування та запрошення на нього міський голова видалив 27 липня близько 16:30.

"До нас надійшло повідомлення у соціальній мережі про цей допис. Поліціянти перевіряють інформацію та будуть вирішувати питання про те, щоб розпочати кримінальне провадження", – повідомив речник поліції Полтавщини Юрій Сулаєв.

Кореспонденти Суспільного намагаються зв'язатися із Хорольською міською радою та її головою, аби отримати коментар про ці фото. Телефони установи не відповідають.

Що відомо:

В Україні діє Закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки". Згідно зі статтею 436 із позначкою 1 Кримінального кодексу "виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів" карається максимально позбавленням волі до п’яти років для громадян, а для представників влади – до десяти років ув’язнення. Згідно з Указом президента, День Військово-Морських Сил ЗСУ цьогоріч відзначали 4 липня.

Читайте також:

На Полтавщині під час святкування Дня перемоги несли прапор із портретом Леніна

Джерело