Запорізька область – восьма в Україні, де підписали Меморандум про співпрацю між Міністерством аграрної політики та продовольства України, Запорізькою облдержадміністрацією та Всеукраїнською асоціацією громад. Ініційований він профільним Міністерством.

Про це повідомляє кореспондент Суспільного Герман Дубінін, який був присутній 27 липня на пресконференції з підписання Меморандуму.

Меморандум має на меті забезпечити його сторонам постійний зворотній зв’язок на місцях, щоб реагувати на системні проблеми, які є у місцевого самоврядування сільських територій для негайного й своєчасного їх вирішення, зазначив перший заступник голови Запорізької ОДА Володимир Шустов:

На Запоріжжі громади підписали Меморандум про співпрацю із Мінагрополітики

" Наше спільне завдання, як органів виконавчої влади, підставити дружне плече місцевому самоврядуванню в питаннях використання земельного ресурсу та розвитку сільських територій".

Своєю чергою перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький розповів, що ажіотажу навколо ринку землі зараз не спостерігається: " Майже за місяць в межах усієї країни укладено лише трохи менш як 2000 договорів купівлі-продажу земель. І опитування показують, що ситуація найближчим часом не зміниться", – підкреслив урядовець.

Після підписання меморандуму відбулася нарада за участю голів територіальних громад області та районних державних адміністрацій на тему земельної, податкової реформ та децентралізації.

Що відомо В Україні 1 липня відкрився ринок обігу землі сільськогосподарського призначення. Так, відсьогодні українці стають повноправними власниками свого майна, отримавши право вільно продавати та купувати земельні ділянки. У ніч проти 31 березня 2020 року Верховна Рада прийняла Закон про обіг сільськогосподарських земель, який є останньою умовою скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель. Верховна рада 18 травня схвалила закон №2195, який передбачає порядок продажу та передачі в користування земельних ділянок державної та комунальної власності. Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко розповів що зміниться із запуском ринку землі. Після старту роботи ринку землі, який відкрився 1 липня, в Україні станом на 16 липня було укладено 774 відповідні земельні угоди.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

Джерело