Зі стелі сиплеться штукатурка, людей оперують на списаних операційних столах з Європи за допомогою обладнання з ”радянських” часів. Такі умови нині у лікарні швидкої медичної допомоги Кропивницького. Операційний блок у лікарні не ремонтували пів століття – розповів її директор Руслан Іванов. Суспільне дізнавалось, чи планують ремонт і скільки на це потрібно грошей.

За словами директора міської лікарні швидкої допомоги Руслана Іванова, заклад, яким він керує – єдиний у місті, де надають невідкладну хірургічну допомогу цілодобово. За рік у хірургічному блоці і у травмпункті лікарні проводять майже 12 тисяч операцій: ”Чергують як лікарі хірурги, так і травматологи, урологи, гінекологи. Травмпункт забезпечує увесь спектр невідкладної хірургічної допомоги”.

В операційному блоці міської лікарні швидкої медичної допомоги у Кропивницькому є 4 операційних. Заступник директора лікарні Валерій Заремба розповів Суспільному, що ніколи не знають заздалегідь кількості операцій за той чи інший проміжок часу: ”У нас лікарня невідкладної меддопомоги. Буває, 20-30 операцій за день проводимо. Дуже багато хворих привозять з районів. Це через брак кваліфікованих хірургів там”.

У Кропивницькому операційний блок лікарні швидкої допомоги потребує ремонту

В якому стані приміщення і обладнання

Мийці для інструментарію в передопераційній кімнаті не менше 30 років – сказав Валерій Заремба. Сухожарам для стерилізації інструментів – близько 10 років: ”Бойлер ми встановили самі. Це було необхідно, бо взимку дуже холодна вода”.

За словами заступника директора, зі стелі в передопераційній сиплеться штукатурка. Заміни потребують вікна, вентиляція, освітлення, операційні столи: ”Кондиціонер встановили власними силами. Вентиляція, практично, не працює, бо будували її, коди будували цей операційний блок. Обладнання – гуманітарна допомога з Європи. У нас воно вже років 10, а там його списали теж, мабуть, після 10 років експлуатації”.

Коли розпочнуть ремонт

Директор лікарні розповів, що реконструкцію операційного блоку проводитимуть у 2 етапи: капітальний ремонт блоку запланований на 2021 рік, у 2022 році встановлять нове обладнання. Додав, що реконструкція не вплине на прийом пацієнтів.

Нині проєкт реконструкції операційного блоку готують до експертизи – розповів Суспільному начальник міського управління капітального будівництва Сергій Білокінь. Після експертизи оголосять тендер. Торги триватимуть місяць-півтора. Приміщення операційного блоку перебудують, збільшивши кількість операційних до 9: ”На ремонт передбачили до 12 мільйонів гривень з міського бюджету, заклали 15 мільйонів гривень в обласному бюджеті”.

Ремонтні роботи, зі слів Сергія Білоконя, планують розпочати у вересні.

Читайте також "Менше пацієнтів та борги". У Кропивницькій міськраді розповіли про проблеми стоматполіклініки. "Залишати стільки працівників не бачу потреби". Голова Долинської – про закриття пологового. Нічим платити за комуналку. Кропивницька райлікарня недофінансована на понад 2,5 мільйона.

Джерело