У більшість країн для в'їзду необхідне свідоцтво про повну вакцинацію або свіжий негативний тест

14 країн Європейського Союзу дозволили в'їзд для українських туристів у рамках послаблення обмежень, запроваджених раніше для протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19. Про це йдеться на сторінці МЗС України у Facebook.

"Країна за країною повертаємо повноцінну дію безвізу з ЄС. Свобода подорожей українців – серед пріоритетів МЗС", – сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

14 країн Євросоюзу відкрилися для туристів з України – які саме

У МЗС нагадали, що нещодавно Рада ЄС включила Україну до рекомендованого переліку третіх країн, для громадян яких пропонується скасувати тимчасові обмеження на необов'язкові поїздки до Європейського Союзу.

"Згідно з рекомендацією Ради ЄС одна за одною європейські країни почали відкриватися для всіх типів подорожей українців. Менш ніж за два тижні до переліку додалися Данія, Німеччина, Бельгія, Латвія, Литва, Естонія, Фінляндія, Словаччина, Словенія, Нідерланди, Франція, Швеція, Іспанія, Португалія. У більшість країн для в'їзду необхідне свідоцтво про повну вакцинацію або свіжий негативний тест", – зазначили в МЗС України.

У міністерстві звернули увагу на те, що конкретні умови в'їзду до кожної окремої країни можуть відрізнятися. Усі деталі, а також перелік затверджених у країні вакцин можна перевірити на інтерактивній карті МЗС. З відповідями на поширені запитання про подорожі за кордон у 2021 році можна ознайомитися за посиланням.

Як повідомляв 5.UA, МОЗ пропонує ввести самоізоляцію для невакцинованих при в'їзді в Україну. 

Джерело