28 липня у Житомирі на вулиці Михайлівській проходитиме акція до Всесвітнього дня боротьби з гепатитами – бажаючі зможуть безкоштовно пройти тест на гепатит С та отримати консультацію фахівців. Про це Суспільному розповів заступник директора громадської організації "Перспектива" Андрій Сторожук.

За його словами, біля фонтану на вулиці Михайлівській 28 липня встановлять намет, де працюватимуть соціальні працівники їхньої організації та медики "Обласного медичного спеціалізованого центру".

"Ми щорічно проводимо цю акцію за фінансової підтримки міжнародного благодійного фонду "Альянс громадського здоров'я", – каже Андрій Сторожук. – Також від них ми отримали експрес-тести, які кожен бажаючий зможе зробити безкоштовно та анонімно. Результат буде відомий буквально за кілька хвилин. Після тестування наші фахівці за потреби зможуть проконсультувати людину щодо лікування, профілактики та шляхів передачі вірусних гепатитів. Тих, хто отримує позитивний результат, а в 2019 році, приміром, таких людей було двоє, ми перенаправляємо до лікаря-інфекціоніста. Також ми роздаватимемо матеріали з інформацією про гепатити".

У Житомирі можна буде безкоштовно перевіритися на гепатит С

Гасло цьогорічної акції – "Гепатит не може чекати!". Обрали саме його, аби мотивувати людей не тягнути з перевіркою на гепатит С.

"Проблема в тому, що людина може не мати симптомів і навіть не здогадуватиметься, що хворіє на гепатит С. Зараз почастішали випадки, коли люди звертаються за діагностикою вже на стадії цирозу печінки. Тому ми радимо проходити профілактичні перевірки, аби виявити хворобу вчасно. Заразитися гепатитом С можна багато де. Ми вже не говоримо, як раніше, лише про групи ризику на кшталт споживачів ін’єкційних наркотиків чи медичних працівників, котрі ризикують заразитися під час роботи з препаратами крові. Заразитися можна статевим шляхом від партнера, також у стоматолога або ж в салоні, коли людина робить тату, пірсинг або манікюр. Під час акції ми розкажемо реальні історії людей, які вже пройшли лікування від вірусного гепатиту С", – розповідає Андрій Сторожук.

Акція проходитиме з 11 до 13 години – намет для тих, хто бажає тестуватися, встановлять на Михайлівській біля фонтану.

Джерело