Влада Китаю запровадила санкції проти низки осіб та організацій США у відповідь на американські санкції проти китайських чиновників у Гонконгу.

Про це повідомляє BBC News із посиланням на МЗС КНР.

За даними китайського відомства, санкції стосуються наступних осіб та організацій:

Китай запровадив санкції проти США. Що сталося колишнього міністра торгівлі США Вілбура Росса, голови Національного демократичного інституту США Кіма До Юна, повноважного представника Міжнародного республіканського інституту в Гонконгу Адама Кінга, очільниці американо-китайської комісії з моніторингу економіки та безпеки Конгресу США Керолайн Бартолом'ю, директорки департаменту по Китаю Human Rights Watch Софі Річардсон, Комітету з питань демократії Гонконгу.

"Ці дії є прикладами того, як Пекін карає приватних громадян, компанії та організації громадянського суспільства, і це є політичними сигналами", – відреагувала на рішення Китаю речниця Білого дому Джен Псакі.

Санкції набувають чинності за кілька днів до того, як заступниця держсекретаря США Венді Шерман у рамках турне Азією відвідає Китай, де заплановані її зустрічі з китайськими офіційними особами. Очікується, що цей візит допоможе підготувати ґрунт для потенційної зустрічі президента США Джозефа Байдена та китайського лідера Сі Цзіньпіна на полях саміту "Великої двадцятки", який відбудеться в Італії в кінці жовтня.

Що передувало

30 червня 2020 року Китай ухвалив закон про національну безпеку Гонконгу, який заборонив будь-які заклики до незалежності автономії, змову з зовнішніми силами та передбачає максимальне покарання у вигляді довічного ув'язнення. Це сталося на тлі масових протестів у Гонконгу, які тривали з березня 2019 року. Однією з вимог протестувальників було скасування поправки до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконгу до материкового Китаю. Врешті-решт поправку скасували, однак протести продовжилися.

Уряд Гонконгу заявив, що новий закон не порушує права громадян. Водночас на Заході назвали цей крок порушенням умов угоди від 1997 року, яка надає Гонконгу громадянські свободи та автономність юридичної та законодавчої влади до 2047 року. У відповідь США скасували спеціальний статус Гонконгу та прирівняли торгово-економічні відносини з зареєстрованими там компаніями до решти Китаю. Також Штати запровадили санкції проти 11 високопосадовців "за підривання автономії Гонконгу та обмеження свободи його громадян".

Що відомо 10 липня Міністерство торгівлі США внесло до санкційного списку 34 фізичних та юридичних осіб з Росії, Китаю, Ірану та інших країн, діяльність яких суперечить національним інтересам та зовнішній політиці Вашингтона. Гонконг є особливим адміністративним районом Китаю. 1984 року Лондон передав його Китаю з умовою зберегти економічну незалежність та капіталістичний устрій Гонконгу. 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою "одна країна — дві системи". Дія суверенітету спливає у 2047 році.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело