22 липня в Україні стартував п’ятий етап вакцинації населення проти COVID-19, на якому отримати щеплення можуть усі охочі віком від 18 років. Як розповів Суспільному директор департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Олександр Завроцький, 22 липня в області працювало чотири Центри масової вакцинації – у Хмельницькому, Кам’янці-Подільському, Шепетівці та Волочиську. Також працювали і пункти щеплення, що були організовані ще з початком кампанії з вакцинації від COVID-19 при місцевих пунктах ПМСД майже в кожній громаді Хмельниччини.

За даними МОЗу, 22 липня у Хмельницькій області було зроблено 4 562 щеплення від COVID-19 – першу дозу вакцини отримало 2 230 людей, другу – 2 332 людини. Найбільше щеплень було зроблено вакциною Moderna – 1 485 щеплень, усі першою дозою. Найменше щеплень було зроблено вакциною CoronaVac – першу дозу цієї вакцини отримало 614 людей, другу – 187. Другу дозу Pfizer вчора отримало 1 176 людей, а першою щепили 120 людей. Вакцину Astra Zeneca використовувалася 22 липня, в основному, для щеплення другою дозою 969 людей, першу дозу цієї вакцини ввели 11 людям.

242 людини 22 липня отримали щеплення вакциною Pfizer на пункті вакцинації у Волочиську. Про це Суспільному розповіла координаторка з вакцинації Волочиського регіону Наталія Байрачна.

Початок п’ятого етапу вакцинації від COVID-19: як він проходив на Хмельниччині

Щоправда, запланований Центр масової вакцинації в приміщенні колишньої райради у Волочиську 22 липня не відкрився, розповіла Наталія Байрачна. Хоча, додала, на минулих вихідних він уже працював.

«МОЗ анонсувало п’ятий етап вакцинації, на якому ми будемо використовувати вакцину Moderna. Але оскільки її ми лише 22 липня отримували, то учора в нас центр вакцинації ще не працював», - каже жінка.

Додає – учора, 22 липня, усі охочі мешканці Волочиська та громади могли отримати щеплення вакциною Pfizer на пункті щеплення місцевого центру первинної медико-санітарної допомоги. Там працювала бригада, яка складалася з сімейного лікаря та двох медсестер.

Житель Волочиська Сергій Яніцький учора прийшов вакцинуватися вперше. Каже, на ковід раніше не хворів, почувається добре.

«Я не був упевнений, чи мені потрібна узагалі ця вакцинація. Але от зараз подумав, і вирішив, що треба зробити щеплення. Раніше у мене з родини вже вакцинувалися дідусь та бабуся. А я от зараз захотів і прийшов сам вакцинуватися», - розповідає хлопець.

Його подружка Аріана Терешко навчається у Польщі, тож перед поїздкою на навчання до сусідньої країни теж вирішила зробити щеплення. Каже, так буде краще під час поїздки за кордон і безпечніше для неї.

«Ще місяць тому, коли була у Польщі, думала там вакцинуватися, але приїхала додому і передумала. А зараз у мене вже ся сім’я вакинувалася, і я вирішила, що теж зроблю щеплення в Україні», - каже дівчина.

Сімейна лікарка Волочиського ПМСД Валентина Дорош каже, що перед вакцинацією обов’язковими є загальний огляд та вимірювання температури тіла.

«Проводимо опитування, чи раніше людина отримувала якісь щеплення, чи має якусь алергічну реакцію, чи має якісь хронічні захворювання, чи було в неї переливання крові, чи отримує гормональні препарати, адже усе це може бути протипоказом для введення вакцини. Після загального огляду, людина має написати згоду на вакцинацію. Далі медична сестра вводить їй дозу вакцини, після чого півгодини людина має перебувати на пункті щеплень. Побічними ефектами від вакцинації можуть бути температура та загальна слабкість. Ревакцинація після ведення препарату Pfizer – 21-28 днів», - пояснює лікарка.

Регіональна координаторка з вакцинації Волочиського регіону Наталія Байрачна каже, людина при написанні згоди залишає свій номер телефону, оскільки на пункті щеплення на неї розраховуватимуть і другу дозу вакцини.

За словами виконувача обов’язків директора «Центру контролю та профілактики хвороб Хмельницької області» Миколи Габрикевича, від початку імунізації від COVID-19 понад 134 тисячі жителів області було щеплено однією або двома дозами вакцини. Цього недостатньо для набуття колективного імунітету, каже посадовець. Додає: аби виробився колективний імунітет, імунізацією має бути охоплено 70 відсотків населення. За останніми даними, на Хмельниччині проживає мільйон 278 тисяч жителів.

Читайте також

Джерело