У Кіровському районному суді Кропивницького переобрали запобіжний захід двом підозрюваним у справі вбивства генерала податкової інспекції Святошинського району Києва. Івану Проценко продовжити тримання під вартою на 60 днів, Євгену Яценку – цілодобовий домашній арешт на 60 днів. Про це Суспільному розповів прокурор Микола Вдовіченко.

48-річного генерала податкової побили біля цього нічного клуба в Кропивницькому у травні 2014-го року. Після отриманих травм він лікарні. У листопаді 2014 року вироком Ленінського районного суду обвинувачених засудили до пожиттєвого ув'язнення. Вирок суду адвокати обвинувачених оскаржили.

Справу розглядають у суді сьомий рік. Чоловіків обвинувачують в умисному вбивстві. У разі доведення вини їм загрожує від 10 років до довічного ув’язнення.

Під час засідання, 23-го липня

У Кропивницькому переобрали запобіжний захід підозрюваним у вбивстві генерала податкової інспекції

Прокурор Микола Вдовіченко клопотав про відвід двох членів колегії суддів. "Упередженість та зацікавленість суду. І порушення принципу рівності сторін", – пояснив він.

"Навантаження на суди велике, а суддів мало. Слухати справу раз у місяць, хоч по одній- півтори години, це не верховенство права і нерозумні строки", – сказала адвокатка родини вбитого Оксана Комякова.

Захисники підозрюваних були проти відводу суддів.

"Це ніщо не інше, як це тиск на суд. Тиск на правосуддя та невдоволення рішенням", – сказав захисник обвинуваченого Євгена Яценка – Вадим Коротич.

"Тільки коли змінений запобіжний захід, ставиться питання про відвід двох членів колегії. Інших фактичних підстав немає.

В задоволені клопотання прокурора про відвід суддів Бурко та Куценко відмовити.

Прокурор просив продовжити запобіжний захід тримання під вартою для Івана Проценка. "Ризики не зменшились. Серед них – переховуватись від суду, чинити нові правопорушення. В суді дослідили обвинуваченого. Він не працевлаштований, на утримані, має дитину, перебуває в цивільному шлюбі, має погашену та непогашену судимість: замах на вбивство понад двох людей, в результаті якого загинули дві людини", – сказав Микола Вдовіченко.

"Прошу обрати запобіжний захід не пов’язаний з триманням під вартою. Адже на сьогодні я знаходжусь за ґратами сім років", – сказав підозрюваний Іван Проценко.

Для Євгена Яценка прокурор просив продовжити цілодобовий домашній арешт з обов’язковим носінням електронного браслета. "Яценко характеризується посередньо. В цивільному шлюбі, має погашену та непогашену судимість: вчинення злочину щодо людини, через що загинули дві людини".

"Цілодобовий арешт із засобами контролю – питань немає. Є ще один нюанс, який я прошу врахувати. У паспорт Яценка необхідно вклеїти нову фотографію, йому 45 років. Тож треба з’явитися у паспортний стіл. По-друге, він має інвалідність, треба передбачити можливість відвідування лікарні", – сказав Вадим Коротич.

Захисники обвинувачених та прокурор коментувати позицію після засідання відмовились. Наступний розгляд справи відбудеться 16 вересня.

Читайте також "Міське сміттєзвалище у Кропивницькому забруднює підземні води",– прокуратура У Кропивницькому районі затримали міського голову, який вимагав хабар за приватизацію землі На Кіровоградщині підозрюють керівника військового комісаріату в хабарництві. У Кропивницькому поліцейських підозрюють у вимаганні 3 тисяч доларів хабара. 4 тонни. На Кіровоградщині податківці викрили цех, де виготовляли фальсифікований алкоголь. Декана Льотної академії підозрюють у хабарництві. Суд досліджував докази. Студента з Новоукраїнського району підозрюють у розповсюдженні порнографії.

Джерело