У Терешківській громаді не підвищили ціну на холодну воду для населення. Це питання не підтримали 23 липня на сесії сільради. Відтак, комунальне підприємство "ЖЕО", яке подає воду у села Терешки та Копили, працюватиме у збиток, а компенсувати борги будуть грошима із місцевого бюджету. Про це Суспільному розповів керівник установи Олександр Макаренко. За проєктом рішення, тариф хотіли підвищити із 23 гривень за кубометр води до 32 гривень. Проти цього виступили місцеві жителі.

У Терешках близько двох років живе Анна Сірик. За холодну воду жінка, як і решта місцевих, сплачує приблизно 23 гривні за кубометр. Але цього тижня, каже, дізналася про підвищення тарифу.

"У нас вивісили на дверях об’яву про те, що вода подорожчає. Витрачала 4-5 кубів за місяць. Але я одна. А якщо сім’я, я не знаю навіть, скільки там вийде. Звісно, не влаштовує. Це не тільки мене не влаштовує, але й дуже багатьох жителів, які невдоволені, що так дорого. По-перше, вода смердить, труби спочатку треба поміняти", − говорить жителька села Терешки Анна Сірик.

Депутати не підтримали: у громаді на Полтавщині не підвищили вартість холодної води

Постачає воду жителям села Терешки та Копили комунальне підприємство "ЖЕО". За нинішнім тарифом воно працює у збиток, говорить керівник Олександр Макаренко.

"У собівартість тарифу входять усі складові, що впливають на тариф, які використовуються. Це заробітна плата, яка в середньому складає від 40 до 60% за статистикою. Вартість енергоносіїв, яка складає від 30 до 40% за статистикою, і потім далі – поточні ремонти, адмінвитрати на утримання основного виробництва, і адмінперсоналу, і видобутку води", − говорить керівник підприємства "ЖЕО" Терешківської сільради Олександр Макаренко .

Питання про підвищення тарифів на холодну воду винесли на сесію сільської ради. За словами голови громади Віталія Турпітька, аби підприємство не працювало у збиток, люди мають сплачувати по 64 гривні за кубометр. Але, за проєктом рішення, ціну для населення хочуть встановити удвічі нижчу.

"Все інше рішенням сесії ми компенсуємо за рахунок Терешківської сільської ради. Десь близько 55%. Тобто ми компенсуємо навіть більше, ніж буде платити населення", − каже голова Терешківської громади Віталій Турпітько.

Питання на сесії обговорювали близько години.

"Зараз вони закладають в бюджет до нового року компенсації. А після нового року в них не буде бюджету, щоб закласти. Вони проголосують за те, щоб скасувати компенсацію і ми будемо платити 64,70 (гривень – ред.). Скажіть, будь ласка, це посильна ціна?",− каже жителька села Терешки Віталіна Ковтун.

Рішення щодо підвищення тарифів депутати сільської ради не підтримали. Поки його не ухвалять, компенсувати збитки підприємству "ЖЕО" будуть із бюджету громади, повідомив керівник установи Олександр Макаренко.

Джерело