Ймовірна причина загибелі риби у р. Дніпро в акваторії міста Запоріжжя — робота турбін ДніпроГЕСу.

Про це повідомив Суспільному головний спеціаліст відділу іхтіології Державного рибного агентства у Запорізькій області Максим Бронзюк.

Всі загиблі рибини мали характерні пошкодження — рубані, різані рани та відсутність частин тіла, в основному, голови. На сьогодні майже всю рибу розібрали рибалки-любителі, які перебували поблизу греблі ДніпроГЕСу.

Ймовірна причина масової загибелі риби у Запоріжжі — робота турбін ДніпроГЕСу

Управлінням Державного агентства рибного господарства направлено відповідні листи до Запорізької облдержадміністрації, Державного агентства меліорації та рибного господарства України та до екологічної інспекції України — для відповідного реагування.

За словами Максима Бронзюка, це — не перша цього річ масова загибель риби біля ДніпроГЕСу.

"Останній раз було зафіксовано навесні поточного року. Також були загиблі особини товстолобика, також трирічки. Середня вага кожного — 7 кілограмів. І тоді також складали акт і направляли листи для відповідного реагування. Але тоді обсяг загиблої риби був значно менший", — каже спеціаліст.

Загалом протягом двох діб в акваторії Каховського водосховища біля греблі ДніпроГЕСу запорізькі рибоохоронці виявили 1071 загиблу рибину. Це, переважно, трирічний товстолоб. Кожен вагою, у середньому, 6-7 кілограмів. За попередніми підрахунками інспекторів, загальна вага загиблої риби — приблизно 7,5 тонн (з урахуванням того, що частина її впала на дно, а частину зібрали до своїх човнів рибалки-любителі).

На сайті Держпродспоживслужби в Запорізькій області закликали мешканців міста не збирати загиблу рибу, не вживати її в їжу та не купувати рибні товари на стихійних ринках.

Як раніше повідомляло Суспільне, згідно з даними державних інспекторів рибоохоронного патруля у Запорізькій області, в акваторії близько 96 гектарів у нижньому б’єфі Дніпра було виявлено: 21 липня — близько 4 тонн загиблої риби, 22 липня — понад 2,5 тонни.

22-го липня кореспонденти Суспільного Запоріжжя надіслали до управління “Укргідроенерго” інформаційний запит – чи могли спричинити загибель риби механічні пошкодження турбінами греблі. На відповідь чекаємо у встановлений Законом термін.

Джерело