На туристичному форумі в Суботові презентували мобільний додаток з аудіогідом "Подорожуй Черкащиною", навігаційні таблички та арт-об'єкт "Серце України". Також на заході обговорили, як заохочуватимуть туристів їхати на Черкащину.

Стенди та навігаційну дошку із маршрутами розробила українська компанія, яка займається розвитком туризму. Її організатор Михайло Дьомшин розповів, що передбачили все, аби туристи відпочивали з комфортом:

"Основне в додатку – це дві карти: загальна карта регіону і карта, яка показує місце, де перебуває користувач. Тут є одна велика перевага – вона фактично показує, що турист бачить перед собою. Ми спеціально робили карту відповідно до туриста, а не як зазвичай у навігації, на північ", – зазначив він.

Аудіогід та

Мобільним додатком можна користуватися і без інтернету:

"Під час встановлення програма пропонує вам уже відразу завантажити всі об’єкти, маршрути і всі дані. Скоріше за все, це робитимуть вдома, перед поїздкою. Відповідно, коли відїхати трохи далі Черкас, вся навігація буде доступною навіть без інтернету", – розповіла проектна менеджерка компанії-розробника Ірина Гончаренко.

На місці орієнтуватися допомагають таблички із інформацією про туристичні місця. Текст повторено і шрифтом Брайля. На стендах можна відсканувати QR-код мобільного додатку "Подорожуй Черкащиною" та послухати розповіді аудіогіда про локації.

Обговорили на заході і як розвиток туризму дає громадам робочі місця та наповнює місцеві бюджети.

"Для цього важливо популяризувати туристичні об’єкти Поки не приїде турист, не зявиться попит, готель ніхто не побудує. Потрібно це розуміти і планувати. Це завдання громад, щоб у них були генеральні плани і вони розуміли, який вигляд повинні мати громади. Щоб вони не втрачали своє історичне обличчя, щоб не з’являлися обшиті пластиком будівлі, музеї. Має бути автентичність, за якою їде турист" - зазначила керівниця Державного агентства розвитку туризму Мар’яна Олеськів.

На форумі голова облдержадміністрації Олександр Скічко презентував арт-об'єкт "Серце України", який нині зводять у селі Мар'янівка Звенигородського району. Він складатиметься 25-ти пар крил, які символізують регіони держави та півострів Крим. Поруч майорітиме найвищий на Черкащині флагшток висотою 52 метри.

Усі проєкти реалізують за кошти громад та доброчинників.

Авторка Тетяна Недбайло

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

У Черкасах тимчасово перекриють рух кількома вулицями На Черкащині через негоду затопило розкопки, де знайшли стародавні артефакти Городецький без химер: про черкаські будівлі, які вважають візитівками міста

Джерело