На Хмельниччині під час перевірки Білогірського будинку-інтернату виявилося, що не всі підопічні забезпечені необхідними технічними засобами реабілітації та виробами медичного призначення.

Про це Суспільному повідомила регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в Хмельницькій області Оксана Кізаєва.

За її словами, на день візиту в закладі, розрахованому на 45 осіб проживало 43 підопічних, з яких 20 особи з інвалідністю. Додає, у будинку-інтернаті створено задовільні умови для проживання, підопічні забезпечені одягом, харчуванням та доглядом. Скарг від підопічих на неналежне поводження не надходило.

На Хмельниччині перевірили роботу Білогірського будинку-інтернату

"Водночас під час перевірки виявилося, що у закладі відсутні в достатній кількості туалетні стільці, колісні крісла, допоміжні засоби для піднімання, функціональні ліжка, сидіння для ванни, памперси, сечові катетори. Також відсутні кнопки виклику персоналу або інші способи оповіщення персоналу, що впливає на якість догляду ліжкових хворих в будинку-інтернат", - каже Оксана Кізаєва.

За інформацією Уповноваженої ВР, у закладі також виявлено порушення права на охорону здоров’я та медичну допомогу.

"У штаті закладу наявні медичні працівники, однак ліцензія на провадження господарської діяльності із медичної практики відсутня. Не вирішено питання щодо проведення огляду, консультацій підопічних лікарями-спеціалістами" - повідомила Оксана Кізаєва.

Додає, після перевірки керівництву закладу будуть надані письмові рекомендації щодо усунення виявлених недоліків та порушень.

Читайте також 11 мільйонів на підтримку жертв домашнього насильства: які громади Хмельниччини отримають кошти

Джерело