Мусульмани всього світу відзначають Курбан-байрам. Його називають "святом жертвоприношення". Для мусульман це -головна подія релігійного року.

У Шевченківському парку у Херсоні учасники свята Курбан - Байрам почали збиратися до 17 години, приходили разом з родинами, багато хто приїхав з області, говорить Ібрагім Ібрагімов, представник мусульманської спільноти громади Сари Кермен. Сьогодні тут зібралися разом кримські татари, турки-месхетинці, азербайджанці, араби, та представники інших національностей, яких запросили на свято, продовжує чоловік.

"Ми вже протягом семи років проводимо це свято. З того часу, як після анексії Криму ми переїхали сюди. Це - велике свято нашого народу. Цього святкового дня, який у перекладі означає свято жертвоприношення, кожен вірянин повинен поділитися тими дарами, які йому дає Всевишній, зі своїми близькими. Він приносить у жертву ягня і ділиться з рідними, близькими, сусідами, нужденними для того, щоб створити благословенне середовище навколо себе", - каже Ібрагім Ібрагімов.

У Херсоні мусульмани святкують Курбан-Байрам

Емінє – студентка Херсонського державного університету, родом із Сімферополя. Дівчина розповіла, яких традицій дотримуються в її родині та які страви готують на свято.

"Я пам’ятаю з дитинства, що бабуся і мама, і всі жінки вдома збиралися і готували такі маленькі пельмені. У нас вони називалися єфах-аш. Найкращою вважали ту господиню, яка могла приготувати так дрібно, щоб у столову ложку могли поміститися сім маленьких пельменів. Для чого це робили? На випадок, якщо приїде дуже багато гостей, щоб можна було швидко приготувати і пригостити їх", - каже Емінє

"Перед тим, як Курбан різати, день Арафат у нас іде. У цей час потрібно поститися, зранку до вечора не їдять. Це роблять усі, хто може. Взагалі за правилом потрібно тримати піст", - говорить Айше.

За традицією на святі багато дітей, вони чекають на солодощі. Поруч розгорнули козацький курінь. У козаків та татар насправді було багато спільного, розповідає краєзнавець Андрій Лопушинський. Наприклад, татари навчили козаків варити каву.

Свято Курбан - Байрам триває до заходу сонця.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Джерело