П'ятеро членів гонконзької профспілки написали серію дитячих книг про овець, які намагаються утримати вовків від їх села – і були заарештовані за підбурювання до заколоту. Про це повідомляє the Guardian.

Затримані належали до Союзу логопедів. Всі вони – чоловіки у віці від 25 до 28 років. Імена обвинувачених невідомі. Їм закидають змову з метою публікації крамольних матеріалів, за яку їм може загрожувати до двох років позбавлення волі.

При цьому поліція повідомила, що дії співробітників "засновані на доказах і не мають нічого спільного з політичною позицією". У справі також фігурують ще дві казки, які, за словами правоохоронців, спрямовані проти влади.

Видавців дитячих казок заарештували в Гонконгу за

Затриманим також інкримінують підбурювання до насильства та інших незаконних дій. Правоохоронні органи заморозили рахунки Загального союзу логопедів, де зберігалося $20,6 тис.

Правоохоронці повідомили, що книга про вовків і овець "розпалювала ворожнечу до уряду міста серед молоді". "Інформація для дітей, що міститься в книгах, змінює їхню думку і розвиває моральні норми, спрямовані проти суспільства", – заявив журналістам Reuters старший суперінтендант поліції Стів Лі.

За сюжетом першої книги, вовки хочуть захопити село овець, щоб з'їсти її жителів, а ті дають їм відсіч своїми рогами.

У другій книзі "Двірники Овечого села" розповідається, як сільські прибиральники оголосили страйк, щоб вигнати вовків, які всюди залишають сміття. Це відсилка до гонконзьких медичних працівників, які страйкували у 2020 році з метою змусити уряд закрити кордон з материковим Китаєм на початку пандемії коронавірусу.

Остання книга трилогії "12 сміливців з овечого села" розказує історію групи овець, які через вовків покинули село на човні. У 2020 році 12 гонконгців зробили невдалу спробу втекти на швидкісному катері у Тайвань, проте були затримані береговою охороною та ув'язнені.

Що відомо Поліція Гонконгу запустила гарячу лінію, якою жителі можуть повідомляти про порушення закону про національну безпеку, впровадженого офіційним Пекіном цьогоріч. Гонконг є особливим адміністративним районом Китаю. 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою "одна країна — дві системи". З березня 2019 року в Гонконгу тривають масові акції протесту проти посилення контролю КНР над містом. 1 липня Китай ухвалив закон про національну безпеку Гонконгу, який каратиме за спроби підриву державної влади КНР, акти сецесії та змову з зовнішніми силами. Після прийняття закону розпочалися масові арешти протестувальників. 15 липня США ввели санкції проти КНР за порушення автономії Гонконгу. Велика Британія призупинила дію договору про екстрадицію злочинців з Гонконгом на знак протесту проти закону про національну безпеку, ухваленого китайською владою. Гонконзька влада розпочала масове добровільне тестування населення міста на COVID-19 з 1 вересня. Населення міста побоюється зливу їхніх персональних даних в КНР.

Джерело