Ексголова НКРЕКП каже, що олігарх вступив у змову з детективами НАБУ

Підприємства одіозного олігарха Ігоря Коломойського від самого початку були замовниками кампанії з дискредитації формули "Роттердам+" – про це в ефірі телеканалу "Прямий" заявив ексголова НКРЕКП (Нацкомісія з держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг), колишній підозрюваний у справі "Роттердам+" Дмитро Вовк.

"Вони були замовниками всієї цієї справи: спочатку займалися дискредитацією, потім займалися спробами оскарження в суді – і всі ці спроби були невдалі. Потім уже перейшли до використання правоохоронних органів", – заявив Вовк.

Справа заполітизована: підприємства Коломойського замовили кампанію із дискредитації

За його словами, справа від початку була політизована, а ціль Коломойського – зберегти тему "Роттердам+" в медійному полі, щоб і далі тероризувати п'ятого президента Петра Порошенка. Для цього, каже Вовк, Ігор Коломойський вступив у змову з детективами НАБУ:

"Це проявляється в передачі документів, це видно на побутовому рівні спілкування детективів та юристів, адвокатів, представників "потерпілих" заводів І. В. Коломойського".

"Ця справа дає можливість виявити дуже широке коло прихованих агентів впливу Коломойського", – підсумував Дмитро Вовк.

Як повідомляв 5.ua, за висновком Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, потерпілими у справі "Роттердам+" були заводи Коломойського, а не Україна. 20 травня 2021 р. САП уже вчетверте закрила справу "Роттердам+" – через відсутність у ній складу злочину. Перший раз справу було закрито ще 27 серпня 2020 року. Потім аналогічні рішення приймалися в січні і березні 2021 року.

Розслідування справи "Роттердам+" тривало у 2017-2020 рр. За цей час було проведено понад 10 державних та міжнародних експертиз, які всі підтвердили економічну та юридичну обґрунтованість формули.

У серпні торік досудове розслідування щодо працівників компанії ДТЕК було призупинено за безпідставністю висунутих підозр у справі. Дніпропетровський НДІ судових експертиз Мін'юсту України встановив, що дія формули "Роттердам+" не завдала збитків ні державі, ні споживачам електроенергії.

Джерело