Махінації з кредитними картками, шахрайство з виплатою авансу чи передоплата, шахрайство в інтернеті - це все різновиди фінансового шахрайства. . Щоб не потрапити на гачок шахраїв потрібно знати кілька простих правил.
 
Про те, як не попастися на махінації шахраїв розповіли на youtube-каналі "Безоплатна правова допомога".
 
Стаття 190 Кримінального Кодексу України визначає шахрайство, як заволодіння чужим майном чи правом на це майно шляхом обману чи зловживання довірою.
 

Передоплата в інтернеті і махінації з картами: ці ознаки допоможуть вам легко розпізнати шахраїв

Видів шахрайства з кредитними картками існує безліч. Перш за все сюди можна віднести викрадення картки. Викрадаючи вашу картку шахрай може вже мати інформацію про ваш пін-код за рахунок того, що вже спостерігав за вами або ж отримує його шляхом механічного підбору. Тому обираючи пін-код для своєї картки уникайте простих комбінацій, таких як чотири одиниці, або 1234.
 
При цьому не потрібно нікому сторонньому повідомляти пін-код своєї картки також не варто записувати його безпосередньо на картці чи на папірці, який ви носитимете з карткою.
 
Також ефективним є прикривання рукою банкомату чи терміналу, коли ви розплачуєтеся в магазині за покупки.
 
Також шахраї можуть надсилати повідомлення або ж телефонувати з вимогою надати конфіденційну інформацію, а саме номер картки чи її пін-код. У такому разі шахраї можуть представлятися представниками банку, щоб отримати інформацію.
 

Передоплата в інтернеті і махінації з картами: ці ознаки допоможуть вам легко розпізнати шахраїв

Передоплата в інтернеті і махінації з картами: ці ознаки допоможуть вам легко розпізнати шахраїв
Пам'ятайте, що коли повідомлення надходять від банку, то вони мають чітко визначеного відправника. Тому, якщо повідомлення прийшло від ПриватБанку, то у відправниках буде вказаний саме ПриватБанк, а не інший невідомий номер.
 
Повідомлення шахраїв зазвичай не містять конкретних формулювань, а лише розпливчасті судження, аби вплинути на ваш емоційний стан. Щоб не потрапити на гачок шахраїв пам'ятайте, що пін-код це конфіденційна інформація, яку не варто нікому розголошувати.
 
Також можна зв'язатися з банком чи фінансовою установою та з'ясувати чи направлялося відповідне повідомлення. Якщо ви повідомили свій пін-код шахраям варто звернутися до представників банку та заблокувати картку.

Джерело