Медуз побільшало, бо Азовське море стало солонішим - кажуть вчені

Олена з Дніпра приїхала у відпустку на Федотову косу у Кирилівці. У цьогорічному відпочинку розчарована. Каже, через навалу медуз у море зайти практично не можливо.

"Шкода. Не купуватися, вириваєшся раз на рік, платиш такі гроші божевільні, не чистять пляжі навіть. Не відповідають за свою територію, за ділянки. Не годиться, в Туреччину на наступний рік поїдемо", - каже відпочивальниця.

Медузи атакували Азовське море: що відбувається на українських курортах (Відео)

Такий самий настрій і у Юрія з Полтави.

"Жахливо, чесно, якби повернули гроші, я б уже давно виїхав додому. А так, доводиться мучитися", - скаржиться полтавець.

Відпочивальники діляться відео з медузами у соціальних мережах. Найбільше від навали медуз-коренеротів зараз потерпають Бердянськ, Приморськ та Кирилівка.

"Зайшли, і там медуз багато, не тільки на березі, а й в морі самому, і внизу і зверху, і ми боїмося їх", - розповідає Надія.

Небезпечні не тільки медузи, а й морська вода, в якій вони перебувають. Біля берега вона отруєна медузячими токсинами. Найбільше від цього страждають діти.

"Дуже-дуже все пече. Бачите, дитина кричить, не дуже комфортно. Ми сьогодні тільки приїхали, все червоне, він не чіпав її, це мабуть якісь тут спори", - бідкається відпочивальниця з Харкова Олена.

За словами медиків, щоб послабити подразнення, треба одразу ж промити шкіру чистою водою. А найнебезпечнішими медузи можуть бути саме для людей, які схильні до алергій. Тоді від контакту може підвищитися температура та погіршитися самопочуття.

"Тільки в тому випадку, якщо є у людини схильність до алергічних реакцій. У тому плані, що якщо він страждає анафілаксією. Не те, що він страждає на алергію уповільненої типу, а алергією негайного типу", - пояснює заступник директора амбулаторії Кирилівки Сергій Кузьменко.

Медуз побільшало, бо Азовське море стало солонішим - кажуть вчені. А потрапляють вони сюди з Чорного моря через Керченську протоку.

"Це таке циклічне явище, воно вже відбувалося в Україні, вже відбувалося в Азовському морі, можливо це явище пройде поступово, можливо вже там наступного року буде спад і цього явища не буде", - зазначає фахівець управління іхтіологічного контролю Держрибагентства України Дмитро Шарило.

Щоб боротися з навалою медуз, деякі власники баз відпочинку у Кирилівці встановлюють у воді спеціальні сітки. Однак, чи витримають такі конструкції морський шторм, невідомо. Здебільшого відпочивальники намагаються самостійно чистити пляжі.

Поки що у виграші лише власники баз, які збудували у себе на території басейни. Місцева влада прогнозує: цьогорічний курортний сезон буде провальним.

"Чекали, дочекалися гарної погоді, приїхали, тут - на тобі - медузі. Виходить, що багато українці в цьому році залишаться без відпочинку, просто не захочуть їхати", - каже голова Кирилівської селищної ради Іван Малєєв.

За прогнозами синоптиків, найближчими днями на Азовському узбережжі штормитиме. За цей час море має очиститися від медуз. Але, як кажуть фахівці, не надовго. За два-три дні медузи знов повернуться.

Денис Розенков, Дмитро Дубіна, Запорізька область, "5 Канал".

Дивіться також: Розваг вистачить на всіх: які є курорти на Азовському морі та у скільки там обійдеться відпочинок

Джерело