В угоді сказано, що Німеччина активізує зусилля в рамках Нормандського формату, щоб забезпечити виконання Мінських домовленостей

У МЗС Німеччини і Держдепартаменті США розповіли, що передбачає угода щодо газопроводу "Північний потік-2".

В угоді сказано, що Німеччина вживатиме заходів на національному рівні і домагатиметься додаткових санкцій проти Росії в разі, якщо вона спробує використовувати енергію як зброю або піде на агресивні дії проти України. Санкції запровадять для обмеження російського експорту до Європи в енергетичному секторі, зокрема газу.

Німеччина офіційно опублікувала умови угоди із США щодо

Крім того, Німеччина і США просуватимуть інвестиції, зокрема від приватного сектору, на суму 1 млрд доларів у "зелений фонд" для розвитку відновлюваних джерел енергії в Україні та підвищення енергоефективності та енергобезпеки. Німеччина внесе до фонду перші 175 млн доларів. Сполучені Штати планують просувати ініціативу за допомогою технічної та стратегічної допомоги відповідно до цілей Фонду.

Водночас Німеччина призначить спецпредставника для просування двосторонніх енергетичних проєктів з Україною і виділить йому 70 млн доларів, а також готова запустити пакет заходів для підтримки енергетичної безпеки України.

Німеччина також зобов’язалась використовувати всі доступні їй засоби впливу, щоб Україна змогла продовжити угоду про транзит газу з Росією на строк до 10 років. Переговори мають розпочатись не пізніше ніж 1 вересня.

В угоді сказано, що Німеччина активізує зусилля в рамках Нормандського формату, щоб забезпечити виконання Мінських домовленостей.

До того ж Німеччина обіцяє допомогти Україні у кібербезпеці, підтримати зусилля з реформування українського енергетичного сектору та допомогти розробити варіанти модернізації українських газотранспортних систем.

Джерело