Під час експедиції у Білгород-Дністровській фортеці, що в Одеській області, археологи знайшли вціліле кам'яне ядро. Наразі знахідку передали до музею фортеці, розповів Суспільному завідувач кафедри історії України Південноукраїнського національного педагогічного університету імені Ушинського Андрій Красножон.

За його словами, археологічні розкопки у Білгород-Дністровській фортеці, які стартували 7 липня проводять фахівці інституту археології НАН України та Південноукраїнського національного педагогічного університету імені Ушинського.

"Ми продовжуємо дослідження вулиці Римського періоду, яку виявили минулого року, двох будівель та ділянки античного оборонного муру в південно-західній частині фортеці", – поділився Красножон.

Під час розкопок в Аккерманській фортеці знайшли вціліле кам'яне ядро

Історик зауважив, що 21 липня археологам вдалося розкопати першу велику знахідку – вціліле турецьке кам'яне ядро.

"Це ціле ядро, без пошкоджень. Воно середнього калібру, бо були ядра більшого розміру. Найбільше кам'яне ядро, зі знайдених в Аккермані, досягало калібру 670 мм і важило майже півтонни", – пояснив Красножон.

Він зазначив, що такі ядра турки використовували під час облоги Білгород-Дністровского у 1484 році. Відповідно до джерел, вони залишалися на озброєнні для деяких типів порохових знарядь в Бессарабії до кінця 18 століття, додав історик.

Що відомо Протягом 2020 року під час експедиції у Білгород-Дністровській фортеці археологи знайшли декілька тисяч артефактів. Серед них посуд, монети та зброя. У липні 2020 року під час розкопок у Білгород-Дністровській фортеці археологи відшукали турецький релігійний талісман, якому щонайменше 300 років.

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

Джерело