На вулицях Троїцька та Романа Атаманюка в Сумах ремонтують тротуари. Завершити ремонт планують за кілька днів. Далі збираються проводити роботи на вулицях Леваневського, Привокзальній та Іллінській.

На Троїцькій тротуари ремонтують від вулиці Леваневського і до кінця вулиці, в бік майдану. За тендером роботи проводять КП "Шляхрембуд" та ФОП "Щербаков". Загальна протяжність тротуарів — 1,7 км. У 2021 році планують відремонтувати половину від загального обсягу, продовжать у 2022 році. Загальна сума запланованих коштів цьогоріч на цей об’єкт – близько 3,5 млн грн.

"Це буде частина веломаршруту, який пролягатиме територією міста. Тут немає великого трафіку людей, але він завжди був в такому стані, що не витримував ніякої критики. Величезні ями, і ми прийняли рішення спочатку цю сторону зробити, а потім ту сторону, де більше рухається людей", — говорить міський голова Сум Олександр Лисенко.

У Сумах завершують ремонт тротуарів на двох вулицях: де будуть наступні роботи

У районі "курського" ринку — на вулиці Романа Атаманюка — роботи виконує комунальне підприємство "Шляхрембуд". Для покриття тротуарів обрали асфальт.

"Було асфальтом дешевше і якісніше. Плитка боїться солі. Тут велика кількість людей, взимку потрібно буде посипати піщано-сольовою сумішшю. Тому прийняли рішення, що плитка не простоїть так довго, як асфальт. На цій стороні тротуару ведуться роботи приблизно на 1300 кв. м. Орієнтовна сума була — 1,5 млн грн на цій ділянці. Тут були перенесення електричних мереж, видалення вікових тополь аварійних і заміна покриття тротуару", — сказав директор міського департаменту інфраструктури Олександр Журба.

Думки сумчан

"Треба, щоб і нам трішки на Ковпака зробили, хоч трішки. Треба ж теж приділяти увагу. Ми живемо там так: то на голову крапає, то доріг немає. Там дуже страшне: ідеш – і виямки-виямки-виямки", — говорить сумчанка Валентина Зосим.

"Що тут стало? Наче ми хтозна-де. Велике місто наче, дерева ж потрібні. Треба озеленяти місто. А ми вирубали непридатні дерева, а нових що — не могли насадити? Це мене бентежить дуже", — каже сумчанини Володимир Ястрижемський.

"Ламаю ноги до АТП іду, яка дорога там, скільки років вже... А ось дорога теж, як іти — на базарі, вони лише гроші гребуть і гребуть, а ти ідеш і трусишся. Немає пішохідних переходів, я вже в аварію і раз потрапила, і вдруге", — розповідає сумчанка Людмила Баєва.

"Якщо взяти якість плитки, яку клали дотепер, то, я думаю, асфальт. Якщо ціну порівняти, — це більш довговічно і якісно. Щодо вибору ділянок мешканці міста багато зверталися до влади. Я вже більше ніж три роки звертаюся: на Хіммістечку (вулиця Марка Вовчка) взагалі відсутнє асфальтне покриття на тротуарі і до лікарні, і до музичної школи, і влада каже: це в план не включено. Тобто влада вибирає ділянки, де їй можна піаритися", — зазначив громадський інспектор з питань житлово-комунального господарства Сергій Гапуніч.

Де будуть наступні роботи

За словами Олександра Журби, для ремонту обирають найаварійніші ділянки. Завершити ремонт і Троїцької, і Атаманюка планують до кінця цього тижня. Наразі управлінням інфраструктури розробляється проєктно-кошторисна документація щодо ремонту тротуарів на вул. Леваневського, Привокзальної та Іллінської. Загалом для ремонту тротуарів у 2021 році в Сумах заплановано близько 15 млн грн.

Коментарі підрядників щодо ремонту тротуарів Суспільному отримати не вдалося. Директор КП "Шляхрембуд" Олександр Вегера телефоном сказав, що не дає коментарів нашому каналу. Керівник приватної фірми Олександр Щербаков відмовився коментувати, пославшись на зайнятість.

Читайте також Чотири будівлі — під знесення. Що планують будувати на території Сумського обласного онкодиспансеру. Сумський дитячий табір "Зоряний" не відкрили за графіком через незавершений ремонт.

Джерело