Окрім Європи, від стихійних лих потерпає Китай та США

Понад 200 людей загинули внаслідок масштабних повеней у Західній Європі. Вода вже почала відступати. Але тепер перед урядами країн постає нове завдання: подолати всі наслідки негоди. Скільки це коштуватиме економікам та які стихійні лиха вражають інші країни, дізнавалася журналістка "5 каналу".

Зруйновані будинки і дороги, розкидані іграшки та сльози на очах. Країни Західної Європи оговтуються після руйнівних повеней. Висока вода уже майже зійшла. У Бельгії почали розчищати території та ремонтувати пошкоджену інфраструктуру і помешкання.

Мільярдні збитки та понад 200 загиблих: що відомо про наслідки негоди в Європі – сюжет (Відео)

"Ми тут живемо уже 45 років, і ще жодного разу річка біля нас не виходила з берегів. Така страшна негода вперше. Ось тут був красивий сад, а тут – маленька тераса і сходи до будинку. А погляньте, що зараз...все зруйноване, це жах", – розповідає власниця будинку у Бельгії Бріджет Фонтіан.

Усі роботи відбуваються дуже обережно. Адже у країні досі триває пошуково-рятувальна операція. Через негоду кілька десятків людей і досі вважають зниклими безвісти. А понад 30 загинули. Напередодні у Бельгії оголосили день жалоби за загиблими. Їх вшанували хвилиною мовчання. У меморіальних заходах участь взяла і королівська родина – король Бельгії Філіп Перший разом із дружиною Матильдою. Повертається до життя після стихійного лиха і Німеччина. Там частково підрахували збитки, яких завдали повені. У транспортній сфері це щонайменше два мільярди євро. Більше половини потрібно витратити на залізницю. Низка її ділянок зруйнована або змита. Загалом доведеться ремонтувати понад 600 кілометрів. У постраждалих від стихійного лиха районах зруйновані та підтоплені багато вокзалів. Відновлення потребують також мости, дороги, автомагістралі та вежі мобільного зв'язку.

"Ми будемо намагатися зробити все, щоби виправити ситуацію. І якомога швидше. Однак, проблем досі залишається багато, нам потрібно над цим працювати", – наголосила канцлерка Німеччини Ангела Меркель.

Якщо Європі повені відступають, то в Китаї вони набирають сили. Найбільше потерпіли провінції Хенань та Чженчжоу. Там від вихідних ллє неначе з відра. За ці кілька днів випала місячна норма дощів. Річки повиходили з берегів. Затопило вулиці, станції метро та автівки. Є загиблі та зниклі безвісти.

"Потоки води дуже сильні, і багато людей не можуть перейти затоплені ділянки, щоб дістатися хоч кудись. Допомогти комусь витягти автівку з води практично нереально. Нам бракує сили", – зауважив постраждалий від повені в Китаї Жанг.

А от на іншій частині півкулі – навпаки все палає. Сполучені Штати – у полоні масштабних пожеж. У Канаді – кілька сотень осередків займань. Мешканців понад трьох тисяч будинків на прилеглих територіях евакуювали. У США потужне полум'я вирує вже більш як два тижні. Найскладніша ситуація у штаті Орегон. Вогонь спалив понад 150 тисяч гектарів лісу та майже 70 житлових будинків. Влада назвала пожежі наймасштабнішими за останні кілька десятиліть. Люди нарікають, що через постійний смог їм важко дихати. Загасити полум'я поки що не вдається через аномальну спеку. Синоптики ж кажуть: причина таких природних стихій – кліматичні зміни, які з часом ставатимуть лише гіршими.

Мирослава Танська, "5 канал"

Нагадаємо, сильні дощі та грози накрили більшість областей України. На ранок без світла залишилися 800 населених пунктів у 13 областях, повідомляють надзвичайники. На Миколаївщині та Дніпропетровщині величезний град побив городину й автівки. Через негоду затрималися півтора десятка поїздів. 

Джерело