Китайська вакцина від коронавірусу виробництва компанії Sinopharm менш ефективна щодо індійського штаму "Дельта".

Про це інформує телеканал Channel News Asia з посиланням на результати дослідження.

Дослідження провели вчені з Університету Шрі-Джаяварденепура (Шрі-Ланка), Оксфордського університету за участю муніципального ради Коломбо. За їхніми даними, понад 95% з 282 обстежених людей виробили антитіла протягом двох тижнів після другого щеплення. Утім, рівень антитіл у людей, які отримали вакцину виробництва Sinopharm, був у 1,38 рази нижчим до "Дельти" в порівнянні зі штамом коронавірусу, виявленого в китайського місті Ухань.

Вчені оцінили ефективність вакцини Sinopharm проти індійського штаму "Дельта"

"Оскільки люди вважаються повністю вакцинованими, через два тижні після отримання другої дози вакцини COVID-19 (для тих, хто вводить дві дози) ми досліджували імунні відповіді через 4 тижні після першої дози і через два тижні після отримання другої дози. Ми виявили, що через два тижні після отримання другої дози вакцини у 95% людей сталася сероконверсія, хоча показники сероконверсії були значно нижче у тих, хто був старше 60 років (93,3%), в порівнянні з людьми у віковій групі від 20 до 39 років. (98,9%)", - сказано в результатах дослідження.

Як повідомляє телеканал, науковці заявили, що не виявили значної відмінності в рівнях антитіл до штаму у сироватці крові вакцинованих людей і тих, хто був інфікований природним шляхом. Водночас, вакцина викликала "стійкі Т-клітини і В-клітини пам'яті", які є іншими важливими елементами імунної відповіді, але її "величина була меншою, ніж у деяких інших вакцин".

"Вакцина викликала стійкі Т-клітинні відповіді і В-клітинні відповіді пам'яті у вакцинованих, хоча величина відповідей була менше, ніж у деяких інших вакцин", - підсумували науковці.

Нагадаємо, учені з університету Вашингтона в Сент-Луїсі у новому дослідженні з'ясували, які вакцини можуть роками захищати від коронавірусу. Детально про це читайте тут.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело