З 21 липня на Полтавщині, як і в Україні, розпочався п’ятий етап вакцинації від коронавірусу. Тепер щеплення можуть отримати усі громадяни, старші 18 років, а також іноземці з посвідками на проживання чи ті, хто подалися на отримання статусу біженця або вже мають його. Водночас реєструватися на імунізацію через додаток "Дія" не потрібно, розповів голова обласної адміністрації Олег Синєгубов.

Нині у пунктах щеплюють вакциною «CoronaVac» та препаратом виробництва «Pfizer».

Вакцину «Moderna» використовуватимуть для імунізації організованих колективів, каже директор обласного департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак. За його словами, нині на Полтавщині діє 93 пункти щеплення, є 52 виїзні мобільні бригади, а також щодня працюють п’ять пунктів масової вакцинації.

Вакцинуватимуть усіх повнолітніх: на Полтавщині стартував п’ятий етап імунізації від COVID-19

За словами Віктора Лисака, нині вакциновано понад 215 тисяч жителів області, близько 80 тисяч отримали дві дози щеплення.

"Усю бюрократичну процедуру запису на вакцинацію вже зведено до мінімуму. Тобто, можна взяти лише паспорт і прийти без запису навіть на відповідне щеплення", – говорить голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

"" Moderna" ми тільки отримали. Є 14 мобільних бригад, які готові сьогодні щеплювати, вакцину вони отримали. Вчора був на території, вакцина надійшла в самі віддалені куточки, в самі віддалені ОТГ", – говорить директор обласного департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.

Що відомо: Минулого тижня центри масової вакцинації у Полтавській області працювали п’ять днів. Щеплення від коронавірусу отримали 4 982 людини. 17 та 18 липня у Полтаві працювали два пересувних комплекси із вакциною, щепили 33 людини. Уперше на Полтавщині п’ять тимчасових центрів масової вакцинації запрацювали 5 та 6 червня. Загалом вакцинацію в області почали 25 лютого. Першим щепили працівника обласної інфекційної лікарні Романа Пономаренка.

Джерело