Експерти прогнозують погіршення погодних умов на більшій частині території України. Найближчими днями в країні дощитиме і буде вітряно, температура повітря значно знизитися. Кількість опадів може в три рази перевищити норму.

Україну чекають зливи могутніші, ніж у Європі? Де по країні з потрійною силою вдарить негода


Зміна погодних умов у східній частині Європи відбудеться через взаємодію двох метеосистем, пояснив керівник ТОВ “Авіаційна компанія “Одеса” Вадим Громов. За його словами, інтенсивність опадів на всій території України ослабне аж пізно ввечері у четвер, 22 липня (щоб подивитися карти, доскрольте до кінця сторінки).

Причиною погіршення погодних умов стануть антициклон і циклон, підтримувані течіями Атлантичного океану.

“У всіх областях України варто готуватися до сильних дощів. Інтенсивних опадів вдасться уникнути хіба що жителям Одеської, Миколаївської та Херсонської областей – там опади з низькою інтенсивністю”, – повідомив Громов.

За його словами, особливо сильно стихія дасть про себе знати вночі 21 липня. У цей період очікуються опади до 60 мм, що є “червоним” показником їхньої інтенсивності, що у три рази перевищує норму.

Сильні дощі прогнозуються в Хмельницькій, Чернівецькій, Вінницькій, Житомирській, Черкаській, Полтавській, Харківській і Київській областях із грозами, шквалами.

“Можливі повені, а в гірських районах і в низинах річки можуть вийти з берегів, зійти селеві потоки. Вони можуть мати велику руйнівну силу”, – повідомив Громов.

Стихія також може мати вплив і на роботу транспорту, електроприладів, стільникового зв’язку.

Зі свого боку, на сайті Державної служби України з надзвичайних ситуацій попереджають, що підвищення рівнів води із затопленням об’єктів інфраструктури та сільськогосподарських угідь очікується на річках Карпат у вівторок і в середу.

У Львівській області очікується підйом води на 0,5-1,5 м, у Тернопільській, Хмельницькій і Вінницькій областях вода підніметься на 0,5-1,5 м, місцями – затоплення заплав, сільгоспугідь, у межах Чернівецької області вода підніметься також на 0,5-1,5 м, у місцях звуження русел річок – на 2,0-2,5 м, у Закарпатській області в місцях проходження сильних злив на малих водотоках та у верхів’ях річок вода підніметься на 0,5-1,0 м, очікується формування значного місцевого та схилового стоку з підтоплення понижених ділянок у населених пунктах унаслідок захаращення русел малих річок (I рівень небезпеки – жовтий).

Джерело