20 липня у полтавській мечеті відзначили Курбан-байрам. Це головне ісламське свято, розповів Суспільному голова мусульманської громади Полтави Беслан Баккаєв. У мечеті здійснювали намаз – тобто молитву, слухали святкову проповідь, а потім – спілкувалися та вітали один одного. Свято відзначають щорічно. Його дату вираховують за місячним календарем.

Святкування Курбан-байрама – головного мусульманського свята – у Полтаві починають зранку біля мечеті. Чоловіки моляться та слухають проповідь на подвір’ї, а жінки – у приміщенні.

"У цьому є мудрість. Зокрема, в тому, що коли чоловіки здійснюють намаз, виконують свою молитву, щоб вони не відволікались, щоб було більше смиренняВсевишньому Богу, щоб вони думали про молитву", − говорить голова мусульманської громади Полтави Беслан Баккаєв.

Намаз, святкова проповідь та вітання: у Полтаві мусульмани відзначили Курбан-байрам

Після молитви віряни збираються біля столів із традиційними стравами, пригощаються та спілкуються.

"У день свята завжди готуємо плов, стараємось, самса з м’ясом і східні солодощі. Це пахлава турецька, азербайджанська. Подарунковий набір робимо. До родичів або в гості ідуть і з собою беруть, щоб вони змогли пригостити своїх рідних", − розповідає мусульманка Севінш Ахвердієва.

"Це свято великого поклоніння, із ним пов’язані різні традиції. Традиційно у цей день ріжуть м’ясо і роздають близьким, рідним, родичам, сусідам. Також готують із цього м’яса різні страви ,пригощають всіх, і пригощають також іншими стравами, солодощі роздають. Це сімейне свято", − каже мусульманка Каріна Баккаєва.

Курбан-байрам започаткував пророк Ібрагім, розповів Суспільному мусульманин Ахмед Гарчу.

"Мусульмани ріжуть барана, або корову, або бика, або верблюда. Вони виконують повеління Бога. Це було передано від пророка Ібрагіма нам. Це відновив пророк Мухаммед. І ми слідуємо сунні (священне передання Ісламу –ред.) пророка Мухаммеда. Тобто за пророком Мухаммедом виконуємо це свято і жертвоприношення", − розповідає мусульманин Ахмед Гарчу.

Курбан-байрам відзначають раз на рік. Дату вираховують за місячним календарем, розповів Суспільному Беслан Баккаєв.

"Місячний календар увесь час зміщується, приблизно на 9–10 днів, тому ми відзначаємо це свято у липні, сьогодні – 20 липня", − говорить голова мусульманської громади Полтави Беслан Баккаєв.

"Це свято для нас – святе. Ми всі зустрічаємосяу цей момент, вітаємо один одного, бажаємо кожному з нас тільки добра", − каже мусульманин Амір Хасан.

Джерело