За останні два тижні на Черкащині кількість госпіталізованих з гіпертонічними кризами, інсультами та інфарктами зросла на понад 20%. Повідомив Суспільному заступник директора Третьої міської лікарні з медчастини Олег Найдан.

За його словами, через спеку та недотримання правил безпеки на сонці на погіршення самопочуття скаржаться як пенсіонери, так і молодь. Пацієнтка карділогічного відділення пані Ніна розповіла, що через спеку у неї задишка:

На Черкащині зросла кількість госпіталізованих з гіпертонічними кризами, інсультами та інфарктами

"Спекотно, а в мене ще й тенокардія до цього, задишка і воно тисне у грудях".

Високий тиск та неспроможність щось робити: такі симптоми у 67-річної пенсіонерка пані Ніни. Вона у лікарні вже майже тиждень: потрапила прямо з городу, оскільки не витримала спеки, як і її сусідка по палаті.

Аби пережити спеку, 72-річна черкащанка Світлана виконує приписи лікаря. Жінка зізналась, що намагається щороку проходити профілактичне лікування, аби у розпал літа організму було легше переносити перепади температури. Та цьогоріч спеки не витримала:

"Також слідкую за пульсом. Якщо він вже десь 80, то це вже мені загроза".

Завідувачка кардіологічного відділення Третьої міської лікарні Хатідже Асанова розповіла, що лише за останні два тижні кількість пацієнтів із проблемами з тиском збільшилася на 20%. Нині із 35 наявних ліжок зайняті 29:

"Багато пацієнтів із гіпертонічною хворобою на фоні спеки. Більше стало інфарктів. А інфаркти трапляються, бо люди виходять на сонце і припиняють прийом препаратів".

Утім, у групі ризику не лише люди пенсійного віку, а й молодь:

"У нас є і молоді люди з порушенням ритму, у яких фізичні перевантаження, вживання напоїв алкогольних у спеку і куріння, що призводить до порушення ритму серцебиття".

Заповнене й неврологічне відділення. Завідувачка Наталія Яковлева зауважила, що за останній тиждень кількість пацієнтів із гіпертонічними кризами та інсультами тут зросла на понад 30%.

"Порушення метаболізму, відбуваються зміни на клітинному рівні. Відбувається зневоднення організму, що призводить до тромбоутворення, а тромбоутворення – до розвитку інсульту або інфаркту серця. А також мозку", — пояснила лікарка.

27-річну Таїсію до лікарні госпіталізували просто з роботи:

"Я працювала, в приміщенні, де дуже спекотно. Почав підніматися тиск. Стало погано, зір трохи втратила".

Нині у відділенні понад півсотні пацієнтів. Лікарі розповіли, що їхня кількість коливається щодня, адже одних виписують і на їхнє місце одразу ж госпіталізують інших. Заступник директора лікарні Олег Найдан зазначив, що такий приріст медики фіксують як тільки надворі стає спекотніше:

"Приблизно на третину збільшується кількість пацієнтів, які мають проблеми з підвищенням артеріального тиску і взагалі з мозковим кровообігом".

Лікарі розповіли, що у групі ризику люди, які мають серцево-судинні захворювання. Й називають симптоми, за яких одразу варто звернутися до лікаря:

загальна слабкість, підвищена сонливість, підвищення потовиділення; порушення настрою.

А ще лікарі радять менше перебувати на сонці, пити більше рідини та ні в якому разі не припиняти прийом профілактичних препаратів. А ще виключити з раціону важку їжу та алкоголь. Принаймні на час спеки. Й за перших симптомів – не зволікати і звертатися до лікарів.

Авторка Вікторія Хамаза

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також Щеплення від коронавірусу вдома: черкащанка з інвалідністю поділилася досвідом Черкащанам рекомендують утриматися від купання на трьох пляжах міста: пояснення фахівців

Джерело