У новій програмі «А як насправді» з блогером Мирославою Бобровської експрацівник посольства США у Вашингтоні Андрій Теліженко розповів, що означатиме для України, якщо місія ОБСЄ згорнеться.

 

«Якщо місія ОБСЄ згорнеться, то це буде означати, що конфлікт на Донбасі може бути заморожений, можна буде побудувати стіну, як сказав Зеленський, і це вигідно сьогодні українській стороні, а ОБСЄ зараз знаходиться на Донбасі на наше прохання і запрошення. Коли я працював в Кабміні при прем'єр-міністрі Яценюку, ми займалися питанням безпеки, я радив, щоб ми підіймали питання місії ООН», - сказав він.

ОБСЄ зараз знаходиться на Донбасі на наше прохання і запрошення, - Теліженко

 

Теліженко сказав, що це було нереально на той час у 2014 році, тому що події тільки розвивалися, але було зрозуміло через пару років можна досягти цієї мети, якщо ОБСЄ здасть позиції або з якихось політичних причин на них можна буде натиснути, то з ООН не так легко це зробити. Але, на жаль, вважає він, тоді на це ніхто не погодився, сказавши, що це погана ідея.

 

«Через пару років уряд сам про це заговорив, але вже було пізно. Те, що зараз робиться - це робиться для того, щоб заморозити нам Донбас. Тому що якщо ми віддамо Донбас, то Угорщина почне через пару років вимагати Закарпаття, а Румунія Бессарабію», - резюмував він.

Джерело