Який сьогодні день 

20 липня — Міжнародний день шахів і День шахів в Україні, Міжнародний день торта, День ходіння бордюрами, Всесвітній день стрибка.. 

Міжнародний день шахів

20 липня: який сьогодні день, свято, прикмети, традиції, День ангела

Вже багато років, починаючи від 1966 року, у всьому світі 20 липня святкують Міжнародний день шахів. Це свято проводиться за рішенням ФІДЕ - Всесвітньої шахової федерації (заснована в 1924 р.).Назва гри походить з персидського: шах мат - володар помер. Батьківщиною шахів є Індія. Там у V столітті з’явилася попередниця шахів - гра чатуранга. У Київській Русі шахи з’явилися приблизно в IX-X ст.

Перша сучасна шахівниця (світлі і темні квадрати) була зроблена в Європі в 1090-му році. Складну шахову дошку винайшов священик. В один історисний період священнослужителям забороняли грати  в шахи, тож один із них вирішив цю забоорону обійти і зробив шахову дошку, яка складається. У складеному стані вона спокійно вміщувалася на книжковій полиці і виглядала як дві книги. Перший комп’ютер, який грав в шахмати з міжнародним гросмейстером, називається DeepThought. Це сталося в листопаді 1988-го року в Лонг-Біч, штат Каліфорнія.

Найкращим шахматистом України є Руслан Пономарьов. Він став чемпіоном у 18-річному віці, встановивши світовий рекорд. Крім того видатний українець навчився грати в шахи ще в 5 років, і йому знадобилося 13 років, аби стати чемпіоном.

Міжнародний день торта

20 липня у світі святкують Міжнародний День Торта. Він присвячений дружбі і миру між людьми, країнами та народами. Девіз свята "I cake you", що означає - "Я прийду до тебе з тортом", що, загалом, логічно - як ще інакше відсвяткувати дружбу чи мир.

Вперше в міжнародному масштабі День Торта відзначався 20 липня 2011 року, ставши однією з ініціатив Королівства Любові (міжнародного некомерційного проекту, що реалізує глобальні культурні, гуманітарні та миротворчі ініціативи), а проводиться він з метою поширення ідей миру і дружби на планеті через культуру.

День ангела сьогодні 

День ангела (іменини) святкують: Маргарита, В'ячеслав, Анастасія, Герман, Євдокія, Никон, Сергій і Фома.

Яке православне (християнське) свято сьогодні

20 липня православні вшановують пам'ять преподобних Томи і Акакія.

Преподобні Тома і Акакій

Святий Тома був родом з Малеї, жив у IX ст. Замолоду був багатим і хоробрим вояком. За Божою ласкою полюбив Христа і одягнув чернечу рясу. Віддалившись від усіх світських справ, він відвідував побожних пустельників. Згодом Тома оселився на Малейській горі в Лаконії, де боровся з численними спокусами і з Божою допомогою підкорив своє тіло духові, ставши справжнім переможцем над собою. Помер Тома у глибокій старості. На його гробі діялися численні чуда.

Святий Акакій Синайський жив в VI столітті. Був послушником у монастирі. Покірливий чернець був дуже терпеливий і беззаперечно слухав свого наставника, у якого був жорсткий характер. Він примушував преподобного працювати понад міру, морив його голодом, нещадно бив. Незважаючи на таку поведінку, преподобний Акакій покірно переносив ці приниження і дякував Господеві за все. Невдовзі святий Акакій помер. Його смерть сприяла наверненню його наставника. 

Які народні прикмети і традиції сьогодні

Традиції: 

Православна церква 20 липня вшановує пам'ять преподобної Єфросинії, відомої як Авдотья або Євдокія. Зазвичай на Євдокію починаються сильні дощі. Тому в народі день назвали Авдотья Сеногнійка. Селяни готували серпи до жнив, точили коси. Якщо 20 липня окур будинок димом дубового листя, то в ньому ніколи не буде пожежі.

Від 20 липня, як правило, вже можна збирати поспілу чорницю.

Господині на Русі 20 липня не прали, бо той, хто затівав прання цього дня, згідно з народними забобонама, прирікав своїх рідних на тяжке існування.

Прикмети:

Якщо на Явдоху почнеться дощ, то затягнеться надовго.

Купатися на Явдоху не можна, тому що водяний може схопити.

На Фому та Авдотью заготовляли віники для лазні з дуба. Вірили, що вони будуть мати особливу цілющу силу.

Щоб набратися сил на наступний рік треба 20 липня посидіти під дубом.

Якщо 20 липня доводилося на п'ятницю, то не можна прати, інакше гроші водитися не будуть.

Що не можна робити цього дня

Не варто цього дня носити прикраси.

Не можна нехтувати хатньою роботою і всю сумлінно виконати.

Заборонено відмовляти у допомозі.

Щоб у домі завжди був достаток, сьогодні не беріться за прання.

Що сталося цього дня

1534 — у Кембриджі зареєстровано перше у світі видавництво.

1585 — експедиція Джона Девіса досягла південного краю Ґренландії, який було названо Землею Запустіння.

1671 — Петро Дорошенко розпочав облогу Білої Церкви й вислав на Поділля наказного гетьмана, брата Григорія. На допомогу ханові для боротьби із козаками Ханенка та запорожцямивирушив Кальницький полк.

1771 — під час російсько-турецької війни 1768—1774 років Кафу захопили запорозькі козаки полковника Опанаса Ковпака. Почався російський період історії міста.

1917 — зареєстрована торгова марка "BMW".

1917 — представники південно-слов'янських народів підписали Корфську декларацію про об'єднання в єдину державу — Королівство Сербів, Хорватів і Словенців.

1924 — засновано Міжнародну шахову федерацію. Тепер цей день відзначається як Міжнародний день шахів.

1944 — заколот німецького руху опору з метою вбити Гітлера та здійснити державний переворот.

1969 — американський космічний корабель "Аполлон-11" здійснив першу в історії посадку на Місяць.

1976 — посадковий відсік американського космічного корабля "Вікінг-1" здійснив м'яку посадку на поверхню Марса.

1993 — заява голови Ради Безпеки ООН про те, що постанова Верховної Ради РФ щодо статусу Севастополя як російського міста не має юридичної сили

Хто народився цього дня

1304 — Франческо Петрарка, італійський поет, один із засновників гуманізму (його називають "батьком гуманізму").

1873 — Вітольд Малишевський, український композитор, педагог, засновник та ректор Одеської консерваторії.

1911 — Василь Кучер, український письменник.

1913 — Ольга Мак, українська письменниця.

1921 — Володимир Мельник, український письменник.

1938 — Наталі Вуд (Наталія Захаренко), американська кіноакторка українського походження, відома за фільмами "Вестсайдська історія" та "Великі перегони".

1941 — Володимир Ляхов, радянський, український космонавт. Здійснив три польоти в космос.

1951 — Володимир Сапон, український письменник, журналіст, краєзнавець.

1952 — Ганна Приходько, українська поетеса, музикант, педагог.

1968 — Юлія Мостова, українська журналістка.

1975 — Олена Ноздрань, українська бадмінтоністка.

1988 — Джуліанн Гаф, професійна американська танцівниця бальних танців і співачка в стилі кантрі.

Джерело