Працівникам державної пожежно-рятувальної частини в селищі Смоліне Новоукраїнськиого району Кіровоградської області 7 місяців не платять заробітну плату. Про це Суспільному розповів командир відділення Леонід Котляренко. За пів року, через невиплату зарплати, звільнились 10 людей. Зарплатна заборгованість – майже 3,5 мільйона гривень.

У рятувальній частині працюють 19 людей. За словами командира відділення, попри затримку зарплати, тренуються постійно, коли немає викликів.

Через зарплатні борги працівники звільняються, сказав Леонід Котляренко: "Хто пішов на іншу роботу, хто перевівся. Зазвичай, рятувальники працюють добу через три. Але зараз так не виходить, бо особового складу мало. Добу через дві ходимо"

Леонід Котляренко сказав Суспільному, що думає звільнятися. Йому за 7 місяців винні 80 тисяч гривень заплати.

Рятувальнику Богдану Кургану заборгували 75 тисяч гривень. Затримки з виплатами, з його слів, розпочались у вересні 2020 року: "Борги росли, довелося продати свій автомобіль, щоб розрахуватися. З дитинства мріяв стати рятувальником, та робота тут розчаровує якось".

Що відомо

Згідно з договором, пожежна частина знаходиться на утриманні державного підприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат", обслуговує Смолінську шахту – розповіла речниця служби з надзвичайних ситуацій в області Оксана Мачак: "Пожежно-рятувальна частина відноситься до головного управління, як об’єктовий підрозділ. Але утримується вона підприємством "Схід ГЗК". Відповідний договір уклали на початку 2021 року. Зарплатна заборгованість особовому складу – 3 мільйона 444 тисячі гривень".

За словами заступника селищного голови Смоліного Володимира Бойка, крім шахти, рятувальники мають виїжджати на виклики у 22 села Смолінської громади: "Те, що нам пропонує міністерство – зробити місцеву пожежну охорону – неможливо. Тому що на такий населений пункт, як Смоліне, має бути повноцінна пожежна частина. Ми пропонували взяти частину на державне фінансування".

Речниця служби з надзвичайних ситуацій в області Оксана Мачак сказала, що підрозділ (пожено-рятувальна частина у Смоліному – ред.) знаходиться на окремому штаті і затверджений окремим наказом ДСНС України. Переведення його на державне фінансування неможливе: "Це суперечить вимогам постанови уряду "Про ефективне використання державних коштів" і є протизаконним".

За словами Оксани Мачак, через зарплатні борги подали позов в господарський суд.

Суспільне направило інформаційний запит директору державного підприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" Антону Бендику. Попросили прокоментувати, чому не виплачують зарплату рятувальникам та коли виплатять.

Читайте також У медико-санітарну частину селища Смоліне Новоукраїнського району Кіровоградської області шукають 6 лікарів. У Кропивницькому треба відремонтувати сотню зупинок. Скільки це коштує. Кропивницька райлікарня недофінансована на понад 2,5 мільйона гривень.

Джерело