У Коломацькій громаді на Полтавщині для учнів місцевої школи будують спорткомплекс. Він має запрацювати із нового навчального року. Створити приміщення вирішили тому, що у закладі немає спортзалу. Уроки фізкультури для дітей влаштовували на подвір’ї або у коридорах школи, каже директорка Ірина Лобас. Будують комплекс за гроші із бюджету громади та держави.

На спортивному майданчику поблизу школи Коломацької громади під час літніх канікул діти грають у футбол. Коли мають уроки, також грають на подвір’ї.

На Полтавщині для школярів будують спорткомплекс за 15 мільйонів гривень

"Волейболом займаємося під час перерви, на фізкультурі. А з футболу у нас відбуваються тренування, ми ходимо до будинку культури, біля нього розташований спортивний майданчик із штучним полем", – говорить учениця Коломацької школи Карина Букарєва .

"Взимку, коли ми не можемо вийти пограти у футбол, або у ще щось, ми бігаємо, займаємося спортом у школі, також настільним тенісом – у коридорі й у класі", – каже учень Коломацької школи Олександр Ляхович .

Цю школу у селі Коломацьке збудували більше пів сотні років тому. У ній немає спортзалу.

"Уроки фізкультури, якщо дозволяють погодні умови, відбуваються на подвір’ї, на спортивному майданчику, який обладнаний на подвір'ї. Якщо не дозволяють погодні умови, уроки фізкультури відбуваються у коридорі старого приміщення і в коридорі нового приміщення", – розповідає директорка Коломацької школи Ірина Лобас .

Аби не влаштовувати уроки у коридорах, поблизу школи будують новий спортивний комплекс. Нині зробили каркас, забетонували підлогу та утеплили приміщення.

"Це буде фізкультурно-спортивний майданчик із полем для міні-футболу, волейболу, а також будуть два поля під невеличкі баскетбольні майданчики. Зараз усе вичищаємо, буде "наливна" підлога. Це, як на спортивних майданчиках, – гума наливна. Також ми проводимо роботи по перехідній галереї", – повідомляє представник підрядної організації Сергій Талалаєв.

Спорткомплекс прибудовують до старої майстерні. У ній облаштують роздягальні, душові кабінки, санвузли та підсобні кімнати.

"Цим вже почали займатися тоді, коли зробили зовнішній ремонт приміщення школи, і поруч стояла стара майстерня, яка не відремонтована. Тоді з’явилася ідея її відремонтувати і зробити добудову, яка буде саме і спортивною залою, і актовою залою для місцевої школи і для місцевих жителів", – говорить голова Коломацької громади Євген Почечун .

Довжина споруди – 36 метрів, ширина – 18, а висота – 8,5 метрів. Зводити комплекс почали наприкінці минулого року.

"Проєктно-кошторисна (документація – ред.) становить 15 мільйонів (гривень – ред.). З яких п’ять мільйонів – сільська рада витрачає, а 10 мільйонів залучили через постанову Кабінету міністрів по соцекономрозвитку", – додає голова Коломацької громади Євген Почечун .

Нині приміщення готове приблизно на 70 відсотків. Завершити будівництво планують до 1 вересня. Такий спорткомплекс у громаді перший.

Джерело