Кропивницька майстриня Алла Воєводін шиє ляльки-великоніжки. Розповіла Суспільному, всі вони різні, жодна не повторюється. Жінка працює викладачкою англійської мови в дитсадку. Створювати ляльки почала чотири роки тому. Навчалась сама.

За чотири роки Алла Воєводіна виготовила 70 ляльок. Вдома лишилось 14. Першу зробила на прохання доньки. Ляльки мають на обличчі тільки очі.

"Немає носика, ротика, тому що ця лялька несе в собі настрій майбутньої власниці. Їх називають ляльки-великоніжки – за рахунок своєї великої ступні лялька може тримати своє тіло, вона одягається, взувається до певно складеного образу. На моїй ляльці ніжки більш пропорційні до тіла, руки, голова".

Для створення ляльок використовує тканину та синтепон. Шиє вечорами вдома, після роботи. "Я їх дітьми називаю. В кожну ляльку вкладаю свою енергетику, свій настрій, який потім передасться. Я ніколи не сідаю за ляльку, якщо в мене немає настрою".

Ляльки дарує друзям та рідним.

Читайте також Охочих можемо навчити. У Кропивницькому плели речі для недоношених малюків. В сільському музеї на Кіровоградщині відтворили старовинну українську хату. На одній з вулиць Кропивницького охочих вчили танцювати народні танці. "Спочатку соромився показувати роботи". Як інженер локомотивного депо зі Знам'янки малює картини.

Джерело