Кременчук − місто у Полтавській області, яке розташоване одночасно на двох берегах Дніпра. Це ще й промисловий центр області, у якому працюють підприємства з виробництва вагонів, автомобілів, переробки нафти тощо. А що відвідати туристам у Кременчуці, читайте у матеріалі Суспільного.

«Міський сад»

Найстаріший парк Кременчука та один з найстаріших в Україні – це «Міський сад». Його заснував князь Григорій Потьомкін за проєктом англійця Вільяма Гульда. Сад відкрили 1787-го року на честь візиту до Кременчука Катерини II. Імператриця відвідувала місто двічі. Приїздив також й імператор Олександр I.

Парки, набережна і скеля: що відвідати у Кременчуці на Полтавщині

Згодом сад був пошкоджений. На початку 1920-х дерева в саду містяни вирубували для опалення приміщень. А під час Другої світової війни через один із обстрілів спалахнула пожежа.

У парку збереглося штучне озеро. У радянські часи воду з нього забирали для охолодження турбін теплової електростанції. Нині на водоймі облаштували штучний острів із альтанкою.

Крюківський міст

Правобережну та лівобережну частини Кременчука сполучає Крюківський міст. Його побудували 1872-го року за проєктом військового інженера Аманду Струве. Довжина мосту тоді становила близько 962 метрів. Переправа через Дніпро зробила Кременчук містом стратегічного значення.

Під час Другої світової війни міст підірвали, а відновили 1949-го. Залізнично-автомобільний міст став двоярусним. За добу його перетинає до трьох тисяч вантажних автомобілів.

«Кременчуцькі плавні»

Регіональний ландшафтний парк розташований на заплавах Дніпра. Його територія охоплює акваторію, острови та прибережну смугу річки. Це місце унікальне тим, що зберігає риси стародавнього русла водойми.

У парку є острів Шаламай. На його території збереглися архейські граніти, яким 2,7 мільярда років. У "Кременчуцьких плавнях" є види рослин, занесені до Світового та Європейського Червоного списку, а також до Червоної книги України.

Придніпровський парк

На лівому березі Дніпра розташована пам’ятка садово-паркового мистецтва – Придніпровський парк. Його невід'ємною частиною є набережна, яку створили разом із водозахисною дамбою 1929-го року. У парку налічують більше трьох тисяч дерев.

А ще на території є скеля-реєстр повеней. Це геологічна пам’ятка природи, що має історичне значення. На ній викарбувані позначки рівнів води у Дніпрі, коли вона піднімалася особливо високо. А все тому, що до середини ХХ століття скелю використовували як . Скеля була частиною першої міської фортеці. Деякий час її використовували для видобутку граніту. Вік скелі – понад 3 мільярди років, а її висота − 6 метрів.

Читайте також: Арка, дуби та церкви: що відвідати у Диканьці на Полтавщині

Джерело