Наслідки стихійного лиха долають понад 20 тисяч надзвичайників, армійців та поліціянтів

Щонайменше 141 людина стала жертвою повеней у Німеччині. Понад тисяча – зникли безвісти. Зросла і кількість загиблих у Бельгії – до 24 осіб. Співчуття родинам загиблих висловив президент України – Володимир Зеленський. Руйнівні дощі, які тривали на Заході Європи кілька діб, уже припинилися. Зараз люди долають наслідки негоди. Про це повідомляє кореспондентка "5 каналу" Христина Катарина.

"Все відбулося блискавично швидко. За 15 хвилин вода сягнула одного метра. Я зачинився у магазині й піднявся на другий поверх. Я не міг дістатися сім'ї і взагалі нікуди не міг вийти. Потрібні місяці, а то й роки, щоб це все відновити – подивіться на вулиці! У мене немає слів", – розповів власник магазину ігор Александр Петковські.

Катастрофічна повінь в Німеччині та Бельгії: є загиблі та зниклі безвісти – подробиці  (Відео)

Магазин Александра знищила руйнівна повінь. Таких, як він, у Німеччині десятки тисяч.

Люди оговтуються від наслідків стихії. Найдужче від неї постраждали західні землі Рейнланд-Пфальц і Північний Рейн-Вестфалія. Потужні зливи, які вирували там кілька днів, зрештою вщухли – й місцеві почали ліквідовувати наслідки негоди. Власноруч виносять тазиками воду й мул із затоплених будівель, зіпсовані меблі та прибирають вулиці, які перетворилися на сміттєзвалища.

"Я не вірю в те, що сталося. Я почула дивний звук – відкрила двері й до хати ринув потік води. Тоді я миттю кинулася їх зачиняти, але не могла впоратися сама – на допомогу прийшов син. Але вода все одно лилася звідусіль. Це трагедія – так багато людей загинули, а ще більше досі шукають. Я здригаюся від думки про цю катастрофу", – розповіла постраждала.

Рівень води у Рурі сягнув історичного максимуму – річки вийшли з берегів. Висока вода спричинила зсуви ґрунту, розмила дороги й знищила залізничі шляхи. Пошкоджені газогони й лінії електропередач. Без світла залишилися понад 100 тисяч домогосподарств. Біля німецького міста Вассенберг на кордоні з Нідерландами прорвало дамбу – рятувальники евакуювали 700 жителів. Ще одна гребля під загрозою затоплення. Щоби стримати можливі потоки, люди зводять бар'єри з мішків із піском.

Наслідки стихійного лиха долають понад 20 тисяч надзвичайників, армійців та поліціянтів. Людей підбирають вертольотами з дахів будинків – деякі там переховуються більше доби. Вулиці від повалених дерев і сміття очищають танки. Щоб підрахувати суму збитків, знадобляться кілька тижнів. Однак лік іде на мільярди євро.

"Ми сумуємо разом з усіма, хто втратив друзів, знайомих та рідних. Їхнє горе розриває наші серця. Зараз важкий час – а у важкі часи ми тримаємося разом. Я радий, що вся Німеччина висловлює постраждалим свої співчуття, переживання й солідарність", – наголосив Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.

Катастрофічна ситуація і в сусідній Бельгії. Без електрики й досі залишаються понад 40 тисяч людей. Повені стали наймасштабнішими за останні 20 років – найбільше вони вразили провінцію Льєж. Жителям міста наказали евакуюватися. Тих, хто не може виїхати, закликають перебратися на верхні поверхи. В одному з міст просто в –під час інтерв'ю мера – обвалився будинок.

"Стихія не пошкодувала жодного будинку. Вулицями текли ріки заввишки два з половиною метри. Потоки змили все всередині будівель. Жоден магазин не може працювати. Це катастрофа", – сказав мер міста Пепінстера Філіппе Ґодін.

Постраждалих розміщують у кризових центрах. Один з таких відвідали король Філіп та королева Матильда. До зони стихійного лиха також навідався прем'єр-міністр та голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Євросоюз та Велика Британія запропонували допомогу всім постраждалим країнам.

Від наводнення потерпають і Нідерланди – людей масово евакуюють. До затяжних дощів та паводків готується і схід Франції. У Бельгії ж тим часом 20 липня оголосили Днем національної жалоби за жертвами повеней.

Як повідомляв 5.UA, масштабні повені у Європі: у Німеччині кількість жертв невпинно зростає.

Христина Катарина, "5 канал".

Джерело