З десяток харків'ян вийшли на протест до генерального консульства Росії у Харкові у день роковин трагедії МН17, внаслідок якої загинули 298 людей.

Люди принесли із собою плакати "298 жертв путінського режиму", "Вам не оминути суду", "Людяність вище політики", "Вимагаємо суду" та "Тероризму не місце у прогресивному світі".

Читайте також: Роковини трагедії МН17: п'ять країн виступили зі спільною заявою, а США звернулися до Росії Читайте також: Річниця трагедії МН17: хроніка розслідування та участь України

"Ми зібралися під стінами Генерального консульства РФ для того, щоб нагадати агресору про неминучість відповідальності за всі вчинені злочини. Суду не оминути! Україна пам’ятає", — повідомили в ЄС.

Консульство також пікетували представники "Європейської солідарності". Вони принесли модель збитого Boeing 777.

Що відомо 17 липня 2014 року неподалік Тореза Донецької області був збитий Boeing 777 компанії "Малазійські авіалінії", що виконував регулярний рейс МН17. Загинули всі пасажири та екіпаж (загалом 298 осіб). Слідство встановило, що літак MH17 збили над Донбасом з російського "Бука". Об'єднана слідча група (JIT) назвала імена перших чотирьох підозрюваних – Сергій Дубинський (позивний "Хмурий"), Ігор Гіркін (позивний "Стрелок"), Олег Пулатов (позивний "Гюрза"), Леонід Харченко (позивний "Кріт"). У листопаді 2019 року частину обвинувального висновку у справі МН17 передали до суду Гааги. 9 березня 2020 року розпочалися судові засідання окружного суду Гааги щодо перших чотирьох підозрюваних у справі щодо збиття літака рейсу МН17. Євросоюз закликав Росію визнати відповідальність за катастрофу MH17. Окружний суд Гааги 1 лютого 2021 року поновив слухання у справі рейсу MH17. 26 травня відбулось судове засідання на військовій авіабазі Гілзе-Ріен у Нідерландах, де представники суду оглянули реконструкцію збитого літака рейсу МН17. Окружний суд Гааги у справі про збиття рейсу МН17 звинуватив адвокатів підозрюваних у навмисному затягуванні процесу.

Джерело