За майже два роки роботи екобуса у Полатві до нього майже здали 8 тонн батарейок, понад 41 тисячу ламп та понад 2 тисячі термометрів. Усі ці небезпечні відходи передають підприємствам, які відправляють їх на утилізацію, повідомляють у полтавському КАТП-1628.

Екобус – це автобус КАТП-1628, у який безплатно збирають від населення небезпечні відходи. Спочатку він працював у Полтаві, а з утворенням громади почав виїжджати й у прилеглі села. Графік його роботи складають, зокрема, за зверненнями місцевих жителів. Крім того, враховують, щоб екобус був розташований у людному місці. Про це каже інженерка з охорони навколишнього середовища Полтавського комунального автотранспортного підприємства 1628 Наталія Суіма.

За майже два роки роботи полтавський екобус зібрав:

Полтавський екобус: скільки відходів зібрав та хто їх утилізує 7,9 тонн батарейок; 41 472 відпрацьованих люмінесцентних ламп; 2 270 ртутних термометрів.

Термометри та лампи КАТП-1628 приблизно раз на два тижні передає у компанію "Полекозахист", яка має ліцензію на поводження із небезпечними відходами. А вже це підприємство відправляє непотріб для утилізації на завод "Боднарівка", що у Львові. Розбиті термометри та лампи в екобус не приймають, бо їх не утилізують, каже Наталія Суіма.

Батарейки спочатку зберігають на складі КАТП-1628, а далі двічі на рік передають у київську установу "Екологічні інвестиції". Ця фірма відправляє батарейки для переробки на завод в Румунію. В Україні нині підприємств для їх утилізації немає.

Небезпечні відходи екобус приймає лише у населення. Організації повинні самостійно укладати договори на утилізацію з підприємствами.

Нагадаємо, екобус у Полтаві запрацював 1 жовтня 2019-го року. Вартість цього автомобіля – 990 тисяч гривень. Його полтавське КАТП-1628 придбало за гроші із міського бюджету.

Читайте також: У липні полтавський екобус працюватиме за понад 20 адресами.

Джерело