Коли заводиш собаку, слід пам’ятати, що твоє життя зміниться не тільки в кращий бік. Разом із позитивними емоціями приходять труднощі. Тварина – це відповідальність, це вигул на вулиці, прибирання тощо. А ще – з псом не сходиш до улюбленого закладу, а іноді навіть хліба купити складно.

Куди пускають з собаками – читайте у статті.

Клієнт завжди правий, а з собакою – праві обоє

Клієнт завжди правий, а з собакою – праві обоє

Не готове суспільство

Андрій Довбуш, маркетолог закладу швидкого харчування “Chicken HUT”, зізнається: з собаками не пускають.   

“Річ у тому, що в Україні більшість ще не доросли психологічно до того, щоб запрошувати тварин у заклад. Це через те, що в нас немає закону, точніше, він є, але його майже ніхто не дотримується, – пояснив маркетолог. – Адже з собаками найчастіше гуляють без намордників, без спеціальних щеплень і тому подібне.

А якщо пес без намордника, то хто дасть гарантію, що в закладі він нікого не покусає? Мовляв, проблема не у собаці чи його власнику, а в наслідках, які ймовірні.

Клієнт завжди правий, а з собакою – праві обоє

Маркетолог наголошує на тому, що не всі люди, які мають тварин, розуміють відповідальність за них.

«Справа не тільки в «Chicken HUT», а в тому, як суспільство до цього ставиться, – вважає Андрій Довбуш. – Коли люди будуть розуміти, що вони відповідальні за собак і що є певні правила, яких з собаками потрібно дотримуватись, то буде менше проблем».

Також, за словами Андрія, у закладі з собаками важче дотримуватись санітарних норм. Наприклад, якщо надворі йде дощ і в заклад зайде собака, а після нього одразу маленька дитина, яка повзає по підлозі, й технічний працівник не встигає обробити її дезінфекторами, то буде багато запитань у тих, хто прийшов з дитиною.

Клієнт завжди правий, а з собакою – праві обоє

Андрій Довбуш пояснив, чому вони не схвалюють присутність тварин у приміщенні закладу, але наголосив, що в них немає категоричної заборони.

“Не проблема дозволити зайти з собакою, проблема в тому, що він створює дискомфорт іншим, – наголошує маркетолог. – Є люди, які панічно бояться собак, то як тоді бути з ними? Є й інші причини. Наприклад, сидить у закладі 30 людей і одна з собакою. 29-ом пес створює дискомфорт, скажімо, гавканням. І як правильно вчинити: йти за думкою 29-ох чи тільки тієї людини, яка хоче пообідати з собакою? Треба розуміти, що всім не вгодиш”.

Маркетолог закладу каже, що якщо до них таки прийдуть із собакою і він буде в наморднику, то вони спробують виділити таке місце, щоб це було комфортно і тварині, і іншим відвідувачам. 

Клієнт завжди правий, а з собакою – праві обоє

Якщо собака вихований

Антон Сурай, бармен гриль-бару “Ранчо” у “Reikartz Парк Готель”, розповів, що заклад не позиціонує себе як Pets Friendly, однак вхід собакам дозволений.

“У нас немає такої заборони, що не можна приходити з тваринами. Якщо це культурний собачка, то можемо й всередину впустити. Але переважно вони надворі сидять, – зауважив Антон. – За можливості ми або водичку виносимо, або ще щось – нема питань”.  

А ще, каже, у готель з тваринами можна заселятися за умови доплати. Це пояснюють тим, що для собаки потрібна окрема увага. Йому можуть принести потрібні речі і прибиратимуть за ним. 

Наявність намордників у закладі не перевіряють, оскільки не хочуть справляти неприємне враження на відвідувачів.

“Те, що собака мав би бути в наморднику, має розуміти сам власник, – пояснює Антон Сурай. – Ми довіряємо нашим гостям, якщо вони впевнені в своєму домашньому улюбленцю, то і ми готові це прийняти. Для нас у пріоритеті гість, і ми робимо все для того, щоб він був задоволений”.

Хлопець розповідає, що з собаками у заклад приходять через день або через два. Переважно тварини тихо сидять під столиком, а офіціанти пропонують гостям страви з кісточками, щоб ті потім могли почастувати своїх улюбленців.

Клієнт завжди правий, а з собакою – праві обоє

Зробити амбасадорами

Роман Єжак, власник кав’ярні “Moun”, двері якої завжди відчинені для собак, вважає, що досить “заїжджено” забороняти приходити в заклад з кимось.

“Хотілося зробити домашню атмосферу, щоб можна було і з собакою зайти, і з коляскою заїхати, – ділиться Роман. – Ясно, що не з леопардом, але не має бути таких ситуацій, коли господар залишає собаку надворі, а він там мокне, плаче, поки власник сидить і відпочиває. Потрібно, щоб нашому відвідувачу було комфортно і він не переживав за собаку. Ми за нормальне відношення як до людини, так і до собаки”. 

За словами Романа, у закладі є спеціальні миски для собак, а згодом планують придбати навіть ласощі для тварин, щоб безкоштовно їх пригощати.

«Ще думали якісь подушки поставити, щоб собакам було зручно, – ділиться власник кав’ярні. – Думаю, може, собак взагалі зробити амбасадорами кафе? І людям буде приємно, що їх улюбленця показуємо, і нам навіть не треба нічого рекламувати, люди самі між собою обговорюють».

Каже, наразі жодних конфліктів між відвідувачами через тварин не було.

Могло бути, що дитина злякалась великого собаки, але ніхто не скаржився.

Клієнт завжди правий, а з собакою – праві обоє

А когось – відштовхує

«З недоліків, якщо господар приведе якогось ненавченого собаку, то є певний ризик, що він може й покусати когось, якщо буде без намордника. Також тварини можуть нищити інтер’єр, бігати по столу, – розповідає Роман Єжак. – У гостей може бути алергія на собак, або вони можуть просто їх боятися. Таким чином, деяких людей це відштовхне приходити до нас».

За словами Романа, якщо б собаки щось пошкодили в закладі, то працівники не просили би платити відвідувача за це.

“Якщо випадково, наприклад, посуд розіб’ється – ну, впало і впало. Або пішов собака облизав вікно, я ж не буду змушувати гостя давати гроші, щоб вікно помити, – каже він. – З одного боку, людина розуміє, що це з її вини сталося, але якщо змусити її за це платити, то негативний осад залишиться. Клієнт завжди правий, а якщо він прийшов із собакою, то праві – обоє”.

З переваг Роман Єжак називає те, що, гуляючи з собакою, можна в будь-який момент зайти в кафе. Не потрібно витрачати зайвий час, щоб відвести чотирилапого улюбленця додому. Ще одним позитивом вважає те, що деякі собаки не можуть залишатися вдома самі, і якщо власнику потрібно піти погуляти, а вдома нікого немає, то такі кафе стануть у нагоді.

Клієнт завжди правий, а з собакою – праві обоє

Подорожі у тамбурі

Оксана Плахта, голова правління Івано-Франківського осередку Кінологічної Спілки України, переконує, що аби подорожувати з тваринами, треба привчати їх до перебування у боксі заздалегідь. Мовляв, уже далі

вони сприйматимуть той бокс як частину власної домівки і не будуть мати стресу. А якщо собаку не вчили від малого, то потрібно все одно поступово призвичаїти його до бокса, хоча б за місяць до поїздки.

Щоб кудись їхати з собакою, потрібен ветеринарний паспорт і вакцинація. Обов’язково має бути щеплення від сказу, зроблене перед поїздкою у такий термін, щоб йому було не більше року й не менше місяця.

“Якщо ми їдемо з малим собакою в купе поїзда, то маємо тримати його в боксі й запитати людей, чи вони згодні їхати з собакою. Якщо ні, то потрібно з кимось мінятись, а бувають такі конфлікти, коли доводиться їхати в тамбурі», – пояснює Оксана Плахта.

І додає: якщо собака більший, то потрібно викупити всі місця в купе. При вході одягти на собаку намордник, який в купе вже можна зняти, й обов’язково мати з собою підстилку, щоб залишити після себе чистоту.

За словами Оксани Плахти, у літаку є обмеження на кількість собак у салоні – не більше двох або трьох тварин. Далі потрібно йти у вантажний відсік, де немає обмеження. У ньому собаки перебувають у спеціальних боксах, люди здають їх, як валізи. Варто зауважити, що таке перевезення займає більше часу, а бокс має бути посиленої міцності, щоб не розбився.

Клієнт завжди правий, а з собакою – праві обоє

«Електроавтотранс» за чистоту

Як собаки можуть їздити у громадському транспорті, ми з’ясовували в КП “Електроавтотранс”. Згідно з інформацією, пасажири мають право перевозити безоплатно з собою дрібних домашніх тварин, які не становлять небезпеки для інших пасажирів.

“Перевезення здійснюються у спеціальних, безпечних для тварин контейнерах для перевезення, наприклад, клітка, ящик, кошик

Джерело