У Кропивницькому завершився Всеукраїнський етап військово-патріотичної гри "Джура". Він тривав з першого по дев'яте липня. Учасників вчили орієнтуватися на місцевості, долати смугу перешкод і надавати першу домедичну допомогу.

В останній день у таборі учасникам гри “Джура” у Кропивницькому рятувальники показували, як працюють під час аварій і пожеж. 14-річний Максим Бєдний з Чернівецької області, розказав про враження.

“Все сподобалося, було дуже цікаво: як розбирали машину, як показували майстерклас. У мене багато друзів з’явилося".

У Кропивницькому завершився Всеукраїнський етап військово-патріотичної гри

Як стала учасницею гри, розповіла Валерія Мельниченко з Київської області .

“У школі набирали команду, я погодилася. Потім були районні змагання, після цього обласні й ми пройшли. Мені найбільше сподобався "Впоряд", бо до нього найбільше всі готуються. Там марширувати потрібно, нові знайомства, адже нас розділили по сотнях. Ми так тут щодня збираємося, ділимося враженнями, тут дуже тепла атмосфера, ми всі потоваришували”.

Що сподобалось у таборі – розповів 14-річний Тимур Маренич з Дніпропетровщини.

“Конкурс пластун – це орієнтування на місцевості, коли ти бігаєш з картою й тобі потрібно знайти якісь фішки. Ми бігали близько двох годин, це десь 5 кілометрів. Це був дуже цікавий конкурс, ми там посіли перше місце".

Команду учасників гри з Дніпра супроводжувала Олена Шинкаренко.

“Керівники тут здійснюють таку помірковану роль. Коли діти в конкурсі беруть участь, там ми їх трохи направляємо, допомагаємо. Тому що це наші діти, ми знаємо, як буде краще, яка тактика в нашої команди тощо. Взагалі з ними тут дуже добре працюють чатові, таборова старшина, все дуже-дуже подобається".

Учасники гри змагалися у 8 конкурсах — сказав співорганізатор Євген Савранський.

“Це туристична смуга перешкод, стрільба з пневматичної гвинтівки, це конкурс «Впоряд», тобто стройова підготовка, конкурс "Рятівник" – надання долікарської допомоги, конкурс “Пластун” – орієнтування на місцевості, конкурс "Відун" – це на знання історії, конкурс "Видун" на знання таборування. І останній – це перетягування линви, канату. Це військово-патріотичний напрямок, ми виховуємо майбутніх захисників України. Даємо інформацію, даємо знання, які в подальшому необхідні для захисту української держави”.

За словами Євгена Савранського, участь у змаганнях взяли 220 дітей з 21 регіону України.

Що відомо Гра “Джура” є частиною позакласної роботи з військово-патріотичного виховання дітей на традиціях козацтва, її влаштовують в Україні з 2009 року.

Джерело